AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SIATKÓWKA. Siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz zostały mistrzyniami Wielkopolski

DATA: 13 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Siatkarki VII LO SMS Amber Kalisz zostały mistrzyniami Wielkopolski. W finale tegorocznej Licealiady pokonały zespół LO SMS PTPS Piła. To trzeci z rzędu mistrzowski tytuł podopiecznych Daniela Przybylskiego.

  Finałowe zmagania odbyły się w środę, w Kaliszu. W hali Arena i hali VII LO zmierzyły się cztery najlepsze zespoły z województwa. Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał wiceprezydent miasta Tomasz Rogoziński. W pierwszym półfinale broniące mistrzowskiego tytułu kaliskie Amberki pewnie pokonały reprezentację III Liceum ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu (25:9, 25:5). W drugim półfinale spotkały się ZSGD Poznań i LO SMS Piła. Pojedynek wygrały reprezentantki Piły i to one  były rywalkami siatkarek z VII LO w starciu o mistrzowski tytuł. Podopieczne trenera Daniela Przybylskiego nie pozostawiły żadnych złudzeń. Finałowy mecz wygrały 2:0 (25:21, 25:16), tym samym trzeci raz z rzędu mogą poszczycić się mianem mistrzyń Wielkopolski. O tytuł najlepszych w kraju powalczą w finale mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 7-10 czerwca w Wieliczce.

   

  Finał wojewódzki XIX Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt – Licealiada 2018, Kalisz 11.04.2018r.
  Kolejność końcowa:
  1. VII LO SMS Amber Kalisz
  2. LO SMS Piła
  3. ZSGD Poznań 
  4. III LO w Kaliszu
  Najlepsze zawodniczki poszczególnych drużyn:
  1. Marcelina Basińska – VII LO SMS Kalisz
  2. Marta Dulat - LO SMS Piła 
  3. Agata Sklepik - ZSGD Poznań 
  4. Julia Sztandera - III LO Kalisz
  VII LO SMS Amber Kalisz: Patrycja Rykała, Olga Nowakowska, Gaja Skalska, Martyna Felińska, Magda Lachman, Nicola Osiewała, Klaudia Nowakowska, Marcelina Basińska, Natalia Stec,  Agata Olejniczak, Marta Maciejewska, Katarzyna Bojko, Paulina Borgiasz, Wiktoria Mazur. Trener: Daniel Przybylski, statystyk: Nikolas Przybylski.

  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.