FINAŁ I LIGI. Horror na Łódzkiej. Energa MKS - Wisła Warszawa 2:1

DATA: 15 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki wygrały trzecie spotkanie finałowe i prowadzą już 2:1 z Wisła. Fot. Karina Zachara.

Drugie spotkanie w finale I ligi z Wisłą Warszawa wygrały siatkarki Energi MKS Kalisz. Po trzech finałowych meczach kaliszanki prowadzą 2:1. Dziś o godz. 18.00 czwarty mecz w hali OSRiR-u na Łódzkiej.

Finał I ligi siatkarek jest niezmiernie zacięty, a mierzą się w nim dwa najlepsze pierwszoligowe zespoły tego sezonu. Tydzień temu dwa pierwsze finałowe spotkania odbyły się w stolicy. Pierwsze z nich 3:0 wygrał MKS, ale w drugim lepsza okazała się Wisła, wygrywając 3:1.

W weekend rywalizacja przeniosła się do Kalisza, a w sobotę odbył się trzeci mecz finałowy. I był bardzo zacięty. Dwa pierwsze sety kaliszanki wygrały 25:20. W trzecim również miały szansę na zwycięstwo, ale lepsza okazała się Wisła, zwyciężając 25:23. W czwartej partii miejscowe prowadziły 14:13. Potem był remis 18:18, jednak końcówkę lepiej rozegrały siatkarki z Warszawy, zwyciężając 25:21.

Tie-break należał już do Energi. Po ataku Eweliny Janickiej było już 8:4 dla MKS-u, kaliszanki wygrały piątego seta 15:10, a całe trzecie spotkanie 3:2.

W niedzielę czwarte finałowe spotkanie pomiędzy tymi dwoma zespołami. Początek spotkania w hali OSRiR-u o godz. 18.00. Jeśli kaliszanki wygrają ten mecz wówczas wygrają I ligę i awansują do barażu o ekstraklasę. Jeśli wygra Wisła wówczas czeka na piąte spotkanie w stolicy.

Energa MKS Kalisz - Wisła Warszawa 3:2 (25:20, 25:20, 23:25, 21:25, 15:10)

Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Andrzejczak, Raczyńska, Nazarenko, Kucharska.

Wisła: Wellna, Jurczyk, Mróz, Nadziałek, Sobczak, Djurić oraz Saad (l), Nowgorodczenko, Połeć, Ciaszkiewicz-Lach.

Stan rywalizacji: 2:1 dla Energa MKS.