AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Zakreta show. Popsuta bramka i wygrany mecz MKS-u w karnych

DATA: 15 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Bramkarz MKS-u Łukasz Zakreta był bohaterem niedzielnego meczu w Kwidzyniu.

  Wielkie emocje były w ostatnim meczu rundy zasadniczej MMTS Kwidzyn z Energą MKS Kalisz.

  Po 8 min. goście prowadzili 4:2, a dobrze spisywali się bramkarze obu drużyn. W 15 min. MKS nadal prowadził (było 7:5 dla kaliszan). W 23 min. gospodarze po raz pierwszy objęli w tym spotkaniu prowadzenie - 8:7. Potem karę dwóch minut za złą zmianę dostał Michał Drej, a MKS miał słabszy okres gry. Na szczęście, ciężar zdobywania bramek w kaliskim zespole wziął na siebie Bartosz Wojdak i na przerwę MMTS schodził prowadząc tylko jedną bramką - 11:10.

  W drugiej połowie doszło do niecodziennego zdarzenia. Najlepszy na parkiecie Łukasz Zakreta tak żywiołowo cieszył się po jednej z udanych interwencji, że...popsuł bramkę. Jej naprawa nie przyniosła rezultatu i trzeba było wymienić bramkę na nową. Przerwa trwała kilkanaście minut, a po niej oba zespoły powróciły do gry. Przez następne minuty rezultat oscylował wokół remisu. Na dwie minuty przed końcem było 20:20, ale później dla MKS-u trafił Kirył Kniaziew. W ostatnich sekundach gospodarze strzelili bramkę z karnego i w regulaminowym czasie był remis 21:21. O zwycięstwie musiały więc zadecydować rzuty karne, które kaliszanie wykonywali po raz pierwszy w tym sezonie. Bramkę zaczarował...Zakreta i kaliszanie wygrali w karnych 2:1. Tak więc MKS zainkasował za to zwycięstwo dwa punkty i umocnił się na czwartym miejscu w grupie pomarańczowej. 

  W barażach o awans do ćwierćfinału MP MKS zagra z piątym zespołem grupy granatowej, którym jest Zagłębie Lubin. Barażowe mecze mają odbyć się 22 i 25 kwietnia. Ich zwycięzca zagra potem w ćwierćfinale z mistrzem Polski, Vive Kielce.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.