SIATKÓWKA. MKS wygrywa I ligę i powalczy o ekstraklasę!

DATA: 16 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Siatkarki Energi MKS Kalisz wygrały I ligę i zagrają w barażu o ekstraklasę.
    Siatkarki Energi MKS zagrają o ekstraklasę! W finale I ligi pokonały Wisłę Warszawa 3:1.

MKS po dwóch pierwszych, rozegranych w Warszawie, meczach remisował 1:1. Wczoraj wygrał u siebie z Wisłą po horrorze trzecie spotkanie 3:2.

Dzisiejszy czwarty, niedzielny pojedynek finałowy znów przyniósł pięć setów i był, podobnie jak trzeci mecz, bardzo zacięty. Dwa pierwsze sety wygrały siatkarki MKS-u. Pierwszego 25:22, a drugiego 25:18. Wisła jednak się nie poddała i podjęła walkę na parkiecie, wygrywając dwa kolejne sety do 18 i 20.

Tie-break to po raz kolejny w finale gra nerwów. Był remis 5:5, ale potem MKS objął prowadzenie 7:6 i 11:8, którego nie oddał już do końca meczu. Gospodynie wygrały piątego seta 15:10, a czwarty mecz 3:1. Cały finał z Wisłą zaś 3:2.

Teraz siatkarki Energi MKS w barażach o ekstraklasę zagrają z przegranym z rywalizacji Legionovia - Pałac Bydgoszcz (mecz o 11 miejsce w LSK). Po dzisiejszym meczu Pałac prowadzi 1:0 (rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw).

Finał I ligi

7.04 Wisła Warszawa - Energa MKS Kalisz 0:3 (23:25, 15:25, 23:25)
    8.04 Wisła Warszawa - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:13, 25:14, 27:29, 25:21)
    14.04 Energa MKS Kalisz - Wisła Warszawa 3:2 (25:20, 25:20, 23:25, 21:25, 15:10)

Stan rywalizacji: 3:1 dla Energi MKS.