AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

OPATÓWEK. Przebudowa dworca i remont domku gotyckiego

DATA: 16 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Wyremontowany zostanie tak zwany domek gotycki w Opatówku. Fot. UG w Opatówku.

  Rewitalizacja ''domku gotyckiego'', termomodernizacja i przebudowa dworca PKP oraz przebudowa nawierzchni placu manewrowego przy ul. Poniatowskiego w Opatówku przy Muzeum Historii Przemysłu - to trzy inwestycje, na które Gmina Opatówek otrzymała dofinansowanie.

  - Budynek dworca PKP, po termomodernizacji i przebudowie, zaadaptowany zostanie na cele kulturalne, oświatowe i rekreacyjne. W obiekcie tym będą mieściły się pomieszczenia, które docelowo udostępnione zostaną mieszkańcom i organizacjom funkcjonującym na terenie Gminy Opatówek, dając możliwość organizacji zajęć czy spotkań o charakterze kulturalnym - mówi Sebastian Wardęcki Burmistrz Gminy Opatówek.

  Planowana jest również przebudowa placu manewrowego zlokalizowanego przy ul. Poniatowskiego w sąsiedztwie Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Inwestycja ta ma na celu zwiększenie poprawy dostępności i liczby miejsc dla osób odwiedzających muzeum.

  Ponadto w ramach tego projektu przeprowadzona zostanie także rewitalizacja zabytkowej "cukierenki" zwanej także "domkiem gotyckim''. Jest to budynek o charakterystycznej zabudowie pochodzący z początku XIX wieku. - Chcemy tam przenieść Gminno-Powiatową Bibliotekę Publiczną. Myślę, że po remoncie będzie to jedna z piękniejszych wizytówek Opatówka i całej gminy - podkreśla Burmistrz Gminy Opatówek Sebastian Wardęcki.

  Całkowita wartość projektu to 3 052 648,23 zł. Część z prac rozpocznie się w drugiej połowie bieżącego roku. Planowane zakończenie inwestycji to rok 2019.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.