AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Konkurs na logo Kaliskiej Karta Mieszkańca rozstrzygnięty

DATA: 19 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Laureatki: Katarzyna Rychter i Julia Garbowicz

  Julia Garbowicz i Katarzyna Rychter, uczennice liceum plastycznego zajęły pierwsze miejsce w konkursie  na szatę graficzną i logo programu „Kaliska Karta Mieszkańca”

  Konkurs miał charakter otwarty, przeznaczony był dla uczniów kaliskich szkół o profilu plastycznym i programowania komputerowego. Zadaniem uczestników konkursu było ujęcie treści promujących Miasto Kalisz w postaci szaty graficznej karty i logo programu.

  Na konkurs zostały nadesłane 64 prace wykonane przez uczniów z Liceum Plastycznego oraz Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych. Uczestnik miał prawo zgłosić maksymalnie jeden projekt na 4 produkty: logo programu, Kaliską Kartę Mieszkańca, Kaliską Kartę Senior oraz Kaliską Kartę Rodzina 3+.

  Podstawowym kryterium oceniania było spełnienie warunków określonych w regulaminie konkursu, a także kreatywność, pomysłowość, zgodność z tematem, oryginalność, samodzielność, wartość artystyczna oraz jakość nadesłanych prac. Projekty powinny być spójne z identyfikacją wizualną miasta.

  Oceny formalnej i merytorycznej dokonało jury konkursowe w składzie: Janusz Sibiński, p.o. naczelnika Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych;  Beata Solińska, plastyk, pracownik Młodzieżowego Domu Kultury w Kaliszu;  Joanna Czajczyńska, pracownik BKS UM ds. projektowania graficznego i obsługi teleinformatycznej; Martyna Kowalska, pracownik WSSM UM ds. Kaliskiej Karty Mieszkańca.

  - Gratuluję zwyciężczyniom i wszystkim nagrodzonym. Dziękuję za tak duże zaangażowanie. Projekt Kaliskiej Karty Mieszkańca jest dla mnie wyjątkowo ważny. Na co dzień podejmuję wiele starań, by zachęcić kaliszan do polubienia naszego miasta i utożsamiania się z nim. Duża liczba uczestników, która wzięła udział w konkursie świadczy o tym, że kaliszanie angażują się w sprawy miasta – mówił prezydent Grzegorz Sapiński. - Kaliska Karta Mieszkańca będzie uprawniała do korzystania z szeregu ulg oferowanych w ramach programu oraz przejmie funkcjonalność dotychczas realizowanego w naszym mieście programu Kalisz Rodzina 3+. W ramach programu tworzy się nowy element w postaci Karty Seniora.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.