AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Samochodówka najlepsza

DATA: 20 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Laureaci konkursu. Fot. ZSS w Kaliszu.

  Kacper Działach, uczeń kaliskiej „Samochodówki” zwyciężył w 7. edycji Wielkopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Zawodowego „Professional English”. 

  Finał zmagań odbył się w Zespole Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu. Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów ze szkół branży motoryzacyjnej i transportowej z Leszna, Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza, którzy pomyślnie przeszli eliminacje na etapie szkolnym oraz online dla placówek technicznych województwa wielkopolskiego. - Staraliśmy się organizacyjnie sprostać poprzednim edycjom, gdyż szkoły z Poznaniu i Ostrowa wysoko zawiesiły poprzeczkę. Chcieliśmy nadać wydarzeniu odpowiedni prestiż i stworzyć atmosferę sprzyjającą integracji uczniów, nauczycieli i partnerów szkoły - mówi Anna Kwaśniewska, koordynatorka konkursu z ramienia Zespołu Szkół Samochodowych w Kaliszu.

  Poziom przygotowania finalistów był bardzo wysoki, więc tym bardziej cieszy fakt, że prym w konkursowej rywalizacji wiedli gospodarze. Najlepszą znajomością języka angielskiego technicznego w dziedzinie motoryzacji wykazał się Kacper Działach, uczeń kaliskiej „samochodówki”. Drugie miejsce zajął Michał Naglik także z ZSS w Kaliszu. Trzeci był Mirosław Miczke z Zespołu Szkół Samochodowych w Poznaniu. Cała trójka otrzymała zestawy narzędzi oraz motoryzacyjne gadżety, ale nagrody i upominki trafiły też do wszystkich finalistów. - Należy pogratulować wszystkim dziesięciu uczestnikom, ponieważ samo dostanie się do finału jest zwycięstwem i zasługuje na nagrodę - podkreśla Tomasz Stępniak, dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych im. Stanisława Staszica w Kaliszu.

  Organizację konkursu wsparło Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kalisza, partnerzy szkoły - lokalne firmy motoryzacyjne i serwisy samochodowe: Bosch Service Całka, Agro-Star Man, Mercedes Garcarek i Peugeot Sztukowski, jak również  Automobilklub Kaliski, Stowarzyszenie Absolwentów Kaliskiej Samochodówki i wydawnictwo Oxford University Press.

  (kz, nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.