RĘCZNA. Skromna zaliczka Zagłębia

DATA: 25 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Zagłębie Lubin wygrało pierwszy mecz z Energą MKS Kalisz. Fot. oficjalna strona Zagłębia Lubin.

Jedną bramką 26:27 przegrali w pierwszym, barażowym spotkaniu o ,,dziką kartę'' (awans do ćwierćfinału Superligi) piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz z Zagłębiem Lubin. Rewanż w środę w Kaliszu.

Wynik niedzielnego meczu w Lubinie otworzył Kirył Kniazev, a chwilę później podwyższył na 2:0. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 7:4. W 18. min. było już 9:4 dla Zagłębia, a do przerwy goście przegrywali czterema bramkami. W drugiej połowie MKS zaczął grać lepiej, a przewaga Miedziowych topniała z minuty na minutę.

W 40 min. Zagłębie prowadziło tylko 17:15, a do remisu kwadrans przed końcem spotkania doprowadził były zawodnik Zagłębia Paweł Adamczak, który trafił z drugiej linii. Potem był nadal remis 20:20, ale chwilę później lubinianie wyszli znów na dwubramkowe prowadzenie. MKS szarpał i doszedł Zagłębie na jedną bramkę. W końcówce karnego nie strzelił Arkadiusz Moryto i Zagłębie wygrało pierwszy mecz o dziką kartę 27:26. - Ten mecz pokazał, że spotkały się dwie równorzędne drużyny i myślę, że w rewanżu emocji nie zabraknie - mówi Tomasz Pietruszko, zawodnik Zagłębia Lubin.

Rewanżowe spotkanie pomiędzy tym dwoma zespołami zapowiada się niezwykle emocjonująco. Mecz odbędzie się w najbliższą środę w Arenie o godz. 18.30. Zwycięzca rywalizacji awansuje z dziką kartą do ćwierćfinału Superligi, gdzie czeka już na niego mistrz Polski Vive Kielce.

MKS Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 27:26 (14:10)

Zagłębie: Małecki 1, Skrzyniarz - Stankiewicz 1, Przysiek 2, Kużdeba 4, Mrozowicz 3, Pawlaczyk , Gębala, Szymyślik 2, Sroczyk , Dziubiński, Pietruszko 3, Moryto 7, Mollino 4.

MKS: Zakreta, Jarosz - Kwiatkowski, Krytski 2, Adamczak 1, Kobusiński, Drej, Klopsteg 3, Misiejuk, Szpera 6, Kniazieu 9, Bałwas 1, Wojdak 1, Adamski 2, Grozdek 1.