AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RĘCZNA. Skromna zaliczka Zagłębia

DATA: 25 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zagłębie Lubin wygrało pierwszy mecz z Energą MKS Kalisz. Fot. oficjalna strona Zagłębia Lubin.

  Jedną bramką 26:27 przegrali w pierwszym, barażowym spotkaniu o ,,dziką kartę'' (awans do ćwierćfinału Superligi) piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz z Zagłębiem Lubin. Rewanż w środę w Kaliszu.

  Wynik niedzielnego meczu w Lubinie otworzył Kirył Kniazev, a chwilę później podwyższył na 2:0. Potem jednak inicjatywę przejęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie 7:4. W 18. min. było już 9:4 dla Zagłębia, a do przerwy goście przegrywali czterema bramkami. W drugiej połowie MKS zaczął grać lepiej, a przewaga Miedziowych topniała z minuty na minutę. 

  W 40 min. Zagłębie prowadziło tylko 17:15, a do remisu kwadrans przed końcem spotkania doprowadził były zawodnik Zagłębia Paweł Adamczak, który trafił z drugiej linii. Potem był nadal remis 20:20, ale chwilę później lubinianie wyszli znów na dwubramkowe prowadzenie. MKS szarpał i doszedł Zagłębie na jedną bramkę. W końcówce karnego nie strzelił Arkadiusz Moryto i Zagłębie wygrało pierwszy mecz o dziką kartę 27:26. - Ten mecz pokazał, że spotkały się dwie równorzędne drużyny i myślę, że w rewanżu emocji nie zabraknie - mówi Tomasz Pietruszko, zawodnik Zagłębia Lubin.

  Rewanżowe spotkanie pomiędzy tym dwoma zespołami zapowiada się niezwykle emocjonująco. Mecz odbędzie się w najbliższą środę w Arenie o godz. 18.30. Zwycięzca rywalizacji awansuje z dziką kartą do ćwierćfinału Superligi, gdzie czeka już na niego mistrz Polski Vive Kielce.

  (jav)

  MKS Zagłębie Lubin - Energa MKS Kalisz 27:26 (14:10)

  Zagłębie: Małecki 1, Skrzyniarz - Stankiewicz 1, Przysiek 2, Kużdeba 4, Mrozowicz 3, Pawlaczyk , Gębala, Szymyślik 2, Sroczyk , Dziubiński, Pietruszko 3, Moryto 7, Mollino 4.

  MKS: Zakreta, Jarosz - Kwiatkowski, Krytski 2, Adamczak 1, Kobusiński, Drej, Klopsteg 3, Misiejuk, Szpera 6, Kniazieu 9, Bałwas 1, Wojdak 1, Adamski 2, Grozdek 1.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.