AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Chwycili za pióra. Dziennikarski konkurs w „Trzynastce” rozstrzygnięty!

DATA: 24 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Julia Białożył z Brzezin została zwyciężczynią Międzyszkolnego Konkursu Dziennikarskiego, którego już szósta edycja  odbyła się w Szkole Podstawowej nr 13 w Kaliszu. Jury poddało ocenie 21 prac nadesłanych przez 28 autorów.

  Czy są przyszłością dziennikarstwa, nie tylko kaliskiego? Czas pokaże, ale bez wątpienia już teraz, mimo młodego wieku mają ku temu predyspozycje. Nim jednak podejmą decyzje co do  zawodowej przyszłości swój talent, zainteresowania i pasje realizują biorąc udział w konkursach, między innymi takich jak ten, którego już szósta edycja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 13 w Kaliszu z inicjatywy Dariusza Dymalskiego, nauczyciela języka polskiego i wieloletniego kaliskiego dziennikarza. W tym roku tematem wiodącym konkursu były książki. Jego uczestnicy zmierzyli się z fragmentem przysłowia irlandzkiego połączonym z sentencją Kornela Makuszyńskiego „Znajdź czas na czytanie - jest to studnia wiedzy. Książka, to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”. Prac było sporo, bardzo różnorodnych i interesujących. 

  - Wróciliśmy z konkursem po kilkuletniej przerwie i cieszymy się, że znów spotkał się on z tak dużym odzewem. Swoje prace nadesłali uczniowie z dziesięciu szkół kaliskich, powiatu kaliskiego i Ostrowa Wielkopolskiego. W sumie 21 tekstów 28 autorów, bo regulamin dopuszcza również prace zbiorowe. Forma jest dowolna  więc i ich różnorodność też mile nas zaskoczyła,  były reportaże, eseje i wywiady -  mówi Dariusz Dymalski, organizator konkursu.

  Co do wyboru zwyciężczyni jury nie miało żadnych wątpliwości. Została nią Julia Białożył, ze Szkoły Podstawowej w Brzezinach, która parafrazując słowa Williama Szekspira spróbowała odpowiedzieć na pytanie „Czytać czy nie czytać?”.  Nagrody i wyróżnienia otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, a wręczali je m.in. Adam Borowiak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu, Jarosław Wujkowski, dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu – szefowie instytucji, które współpracowały przy organizacji konkursu oraz Zbigniew Kościelak, nestor kaliskich dziennikarzy, przewodniczący konkursowemu jury i Radosław Szczap, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Kaliszu.

  Karina Zachara

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.