AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYPRAWA. Kaliscy kajakarze przepłyną rzekę Kwisę - od źródeł do ujścia

DATA: 24 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kaliska ekipa "Prosny od źródeł" na Bobrze

  Ponad 100 kilometrów w niespełna tydzień. Kajakarska ekipa "Prosny od źródeł" rusza na podbój kolejnej rzeki.

  To już piąta eskapada kaliskiej ekipy, która rokrocznie eksploruje najpiękniejsze polskie rzeki. Swoje spływy kajakarze zawsze rozpoczynają możliwie najbliżej źródeł i przez kilka dni pokoonują około stukilometrowy odcinek rzeki. W ten sposób pokonali już Prosnę, Bóbr, Nysę Łużycką i San. W tym roku śmiałkowie ponownie wzięli na celownik Dolny Śląsk i jedną z najpiękniejszych i najczystszych tamtejszych rzek - wypływającą z północnych zboczy Izerskich Garbów Kwisę. Ten najdłuższy dopływ Bobru ma swe źródła na wysokości 1020 metrów nad poziomem morza i stanowił kiedyś historyczną, zachodnią granicę Dolnego Śląska.

  Wyprawa rozpocznie się w sobotę, 28 kwietnia w okolicach Mirska, a zakończy po sześciu dniach w Żaganiu, gdzie Kwisa zasila wody Bobru. W sumie kajakarze mają do pokonania ponad 100 kilometrów jednej z najbardziej urokliwych śląskich rzek. Na trasie prócz przepięknych krajobrazów całe mnóstwo historycznych atrakcji, zamków i ciekawych miejsc.

  - Po rzece Bóbr z którym mieliśmy okazje zmierzyć się w 2015 roku jest to druga i najważniejsza rzeka tego regionu - mówi współorganizator akcji Maciej Garbowicz. - Górski charakter, piękne położenie oraz wiele osobliwości i zabytków zlokalizowanych nad jej brzegiem decyduje o atrakcyjności tej rzeki. Do pokonania mamy ponad 100 km drogi co przy dużej ilości zapór i innych przeszkód hydrotechnicznych zapewni nam sporo atrakcji w trakcie 6 dniowego spływu. Jak co roku całą wyprawę będziemy filmować, aby móc potem podzielić się tymi niesamowitymi wrażeniami.

  Kajakarską ekipę "Prosny od źródeł" tworzą: architekt Maciej Garbowicz, olimpijczyk Robert Chwiałkowski, profesor Dariusz Grzybowicz (wykładowca wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych), pasjonaci sportu: Przemysław Idziak, Aleksy Chwiałkowski  i Grzegorz Jurek - redaktor naczelny magazynu i portalu wkaliszu.pl

  Kajakarski projekt wspierają firmy: Antczak, Impekstir Operation, dietcoach24.pl. Kajakarzy ubezpiecza: Agencja Alianz Paweł Wzgarda. Patronat medialny nad spływem sprawuje portal wkaliszu.pl. Wyprawę i przygotowania można śledzić na bieżąco na profilu: facebook.com/prosnaodzrodel

  (mik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.