SIATKÓWKA. MKS postraszył. Pierwszy mecz dla Legionovii

DATA: 25 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki przegrały pierwszy barażowy mecz z Legionovią 1:3.

Tylko jednego seta udało się ugrać siatkarkom Energi MKS w pierwszym meczu barażowym o awans do ekstraklasy z Legionovią Legionowo.

W pierwszym secie zapachniało niespodzianką. Wprawdzie miejscowe objęły prowadzenie 10:5, ale potem Energa zaczęła grać koncertowo. Seria dobrych zagrywek Eweliny Janickiej odwróciła losy partii i przyczyniła się do pewnej wygranej gości 25:16. Od tego momentu inicjatywę przejęły jednak siatkarki z Legionowa. Grą miejscowych umiejętnie kierowała Alicja Grabka, a w grze ofensywnej brylowała Magdalena Damaske. W efekcie gospodynie wygrały trzy kolejne sety a pierwsze spotkanie 3:1.

Dziś o godz. 19.00 drugi mecz w Legionowie. Później rywalizacja przeniesie się do Kalisza. Ze względu na zajętą w sobotę halę Arena trzeci mecz odbędzie się w niej dopiero w niedzielę o godz. 18.00, a ewentualny czwarty zaplanowano na godz. 19.00 również w Arenie.

Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz, 3:1 (16:25, 25:18, 25:19, 25:15)

Legionovia: Mielczarek, Damaske, Wójcik, Bączyńska, Grabka, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Jasek, Mikołajewska i Szpak.

MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović, Głowiak (libero) oraz Bulbak (libero) Kucharska, Nazarenko, Andrzejczak, Widera i Raczyńska.

Stan rywalizacji (do 3 zwycięstw): 1:0 dla Legionovii.