SIATKÓWKA. Baraże o ekstraklasę. Legionovia - Energa MKS 2:0

DATA: 26 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanki przegrały drugie spotkanie w Legionowie, ale teraz rywalizacja przeniesie się do Kalisza.

Drugie spotkanie barażowe z Legionovią Legionowo rozegrały siatkarki Energi MKS.

Dwa pierwsze spotkania tych drużyn odbyły się we wtorek i środę w Legionowie. W pierwszym kaliszanki przegrały 1:3. Na początku rewanżu również dobrze mi szło. W pierwszej partii przyjezdne wygrywały nawet 8:6, a następnie 13:8, ale potem inicjatywę przejęły gospodynie i to one wygrały inauguracyjnego seta 25:20. Druga partia to prawdziwy dramat w wykonaniu kaliszanek. Legionovia zdobyła aż 13 punktów z rzędu i wygrała tę partię 25:10. W trzeciej odsłonie kaliszanki zaczęły w końcu grać tak jak potrafią. Nieźle zaczął funkcjonować blok i zagrywka, a MKS odskoczył na 22:16. As serwisowy w wykonaniu Katarzyny Wawrzyniak przyniósł kaliszankom zwycięstwo 25:17. Niestety, w czwartym secie Legionovia poprawiła grę. W końcówce było 21:20 dla miejscowych i na więcej Legionovia nie pozwoliła kaliskiej ekipie. Wygrała 25:21, a całe drugie spotkanie 3:1.

To oznacza, że po dwóch meczach Legionovia prowadzi z Energą MKS 2:0. Teraz rywalizacja przeniesie się do Kalisza. Trzeci mecz odbędzie się w Arenie w najbliższą niedzielę o godz. 18.00. Jeśli kaliszanki wygrają wówczas w poniedziałek o godz. 19.00 w Arenie zostanie rozegrane czwarte spotkanie tych drużyn. Rywalizację wygra ten zespół, który wygra trzy mecze.