AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

FESTIWAL (FOTO). Sztukakuka. Parada i kosmiczne przedstawienia

DATA: 26 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W Kaliszu odbył się trzydniowy festiwal ,,sztukakuka''. Fot. Jakub Ciesielski.

  W Kaliszu odbył się Dziecięcy Festiwal Działań Artystycznych „Sztukakuka”.

   

  „Sztukakuka” to trzydniowy festiwal, podczas którego bawią się nie tylko dzieci, choć one są najważniejsze, ale także rodzicie. W tym roku pogoda sprzyjała festiwalowi, więc sporo działań w ramach imprezy odbyło się na świeżym powietrzu, w tym otwierająca festiwal barwna parada. Swe podwoje otworzyło też wiele placówek oświatowych i kulturalnych, w których można było zorganizować nie tylko warsztaty, ale także sceniczne prezentacje. I to nie byle jakie, bo między innymi najlepsze spektakle teatralne przygotowane przez przedszkolaki, takie jak urzekająca swą urodą „Śpiąca królewna” w wersji ruchowo-tanecznej przygotowana przez przedszkole „Chatka Puchatka”, przypominająca event modowy „Wisia Strojnisia” z przedszkola nr 1 czy arcyzabawny „Tadek Niejadek” - brawurowo zagrany przez podopiecznych z przedszkola im. Misia Uszatka.

  Ogółem odbyło się ponad 30 kulturalnych wydarzeń w wielu miejscach, a dzieci tańczyły, rysowały, fotografowały, sadziły rośliny bądź uczyły się podstaw akrobacji cyrkowych. Na zakończenie festiwalu odbyła się „kosmiczna niedziela”, podczas której na placu przy CKiS tworzono kosmiczne projekty kostiumów oraz wielkoformatowe kosmiczne pojazdy. Całość zwieńczył spektakl świetlny w sali widowiskowej.

  Festiwal odbywa się dzięki nieocenionej pomocy wielu ludzi oraz placówek i instytucji. Strefa Artystyczna „Uciechowo” finansuje imprezę z własnych środków oraz sponsorów, mając nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich jeszcze więcej.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.