AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MUZYKA. Festiwal ekologicznych piosenek

DATA: 26 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tegoroczny Festiwal Piosenki Ekologicznej "Zielono nam" wśród solistów wygrała Ewa Banasiak

  Ewa Banasiak ze Szkoły Podstawowej nr 7 i zespół ,,Ekoludki” zostali zwycięzcami tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki Ekologicznej ,,Zielono nam”. Festiwal po raz 16. zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 1.

  Jury w składzie: Bożena Zalewska - absolwentka Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej w Kaliszu, nauczycielka SP nr 1 w Kaliszu, była solistka Operetki Warszawskiej, Paweł Jędraszczyk - realizator dźwięku, wokalista i perkusista, aranżer, który współpracował z wieloma artystami m. in. zespołami De Mono, Ona, czy ze Zbigniewem Wodeckim oraz wylosowana spośród nauczycieli - opiekunów Grażyna Wielgosz, oceniali muzykalność artystów ich dykcję, dobór repertuaru, wizerunek wykonawcy i ruch sceniczny.

   

  Po przesłuchaniu wszystkich młodych artystów z klas I – III komisja konkursowa wybrała najlepszych. Wśród solistów pierwsze miejsce wywalczyła Ewa Banasiak, reprezentująca SP nr 7 i za zwycięstwo otrzymała okazały rower. Drugie miejsce zajęła Ada Jarek z SP nr 17 w Kaliszu, a trzecie - Nadia Janiak z SP w Koźminku. Wśród zespołów najlepsze okazały się ,,Ekoludki” z SP w Koźminku, II miejsce zajęły ,,Wesołe nutki” z SP 2 Kalisz, a trzecie Chochliki z NSP w Biernatkach. Wyróżnienie otrzymała: Marta Kowalska z SP nr 17 w Kaliszu.

   

  Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody między innymi: rower, radioodtwarzacz, głośniki, mysz komputerową, drukarkę i książki o tematyce ekologicznej. Na wszystkich uczestników festiwalu czekały podczas przerwy bardzo atrakcyjne zabawy i konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek.

  (rop)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.