AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Hity w Arenie. Finały Pucharu Polski i mecz z Hiszpanią

DATA: 27 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W kaliskim ratuszu odbyło się podpisanie stosownej umowy dotyczącej organizacji finałów Pucharu Polski. Fot. Karina Zachara.

  Kalisz będzie gospodarzem finałów Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w sezonie 2017/2018 w piłce ręcznej. Na imprezę, która odbędzie się 12 i 13 maja, można już kupować bilety. 

  To będzie nie lada gratka dla miłośników szczypiorniaka w całym kraju. PGNiG Puchar Polski to, obok meczów z udziałem reprezentacji Polski, najważniejsze w kraju klubowe rozgrywki wszystkich lig w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn, których organizatorem jest Związek Piłki Ręcznej w Polsce. 

  Tegoroczne, decydujące starcia o PGNiG Puchar Polski nabierają wyjątkowego znaczenia, gdyż doskonale wpisują się w obchody 100-lecia tej dyscypliny, jak i setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. - Powierzenie Miastu Kalisz, szczycącemu się mianem kolebki polskiej piłki ręcznej, roli gospodarza finałowych rozstrzygnięć tych prestiżowych rozgrywek poczytujemy sobie za szczególne wyróżnienie. Nasza wzajemna współpraca w roku 100-lecia piłki ręcznej w Polsce nabiera jeszcze większej intensywności. Kalisz został wybrany nie tylko jako miejsce pucharowych finałów, ale też 13 czerwca będzie gospodarzem meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Hiszpanii. Te wszystkie wydarzenia pięknie wpisują się w rocznicowe obchody i myślę, że przez wiele lat będą przypominały o jubileuszu i miejscu, w którym ta dyscyplina się rodziła - mówi Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisz. - Współpraca z Miastem Kalisz trwa już od 10 lat i układa się doskonale. W Kaliszu odbyły się uroczyste obchody 90-lecia piłki ręcznej na ziemiach polskich, a teraz mamy 100-lecie, a wydarzenia, o których wspomina pan prezydent, będą swego rodzaju ukoronowaniem tego pięknego jubileuszu - dodaje prof. Bogdan Sojkin, wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. 

  W sobotę, 12 maja o godz. 15.00 na parkiecie hali Arena, jako pierwsze o pucharowe trofeum powalczą panie. Uczestniczkami finałowych rozgrywek będą kluby MKS Perła Lublin i SPR Pogoń Szczecin. W niedzielę, 13 maja o godz. 17.45 do rywalizacji przystąpią męskie drużyny. O miano najlepszej powalczą PGE Vive Kielce i Azoty Puławy. 

  Trwa już internetowa sprzedaż biletów na stronie: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/puchar-polski-w-pilce-recznej/

  (kz, jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.