AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TARGI W OPATÓWKU. ToKoEnergo w ogrodach

DATA: 27 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Tomaš Komorowski właściciel firmy ToKoEnergo, która oferuje wkręty do domów, ogrodów i dla działek. Fot. Kuba Ciesielski.

  O działalności polsko-czeskiej firmy ToKoEnergo, wyróżnieniach targowych i zastosowaniu jej produktów na działkach i w ogrodach z właścicielem Tomašem Komorowskim rozmawia Piotr Jaworowski.

  Kiedy powstała firma ToKoEnergo?
  - W 2009 roku w Pradze i jest firmą, która działa w kilku krajach. W 2010 roku otworzyliśmy oddział w Kaliszu, z którym jestem emocjonalnie i rodzinnie związany. Tutaj przy ul. Poznańskiej 4 mieści się nasz sklep firmowy z ekspozycją. Działamy prężnie na rynku czeskim, polskim, słowackim i litewskim. W Polsce mamy Klientów nie tylko z Kalisza i powiatu kaliskiego, ale też z wielu innych miast takich jak Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Toruń czy Bielsko-Biała. 

  Jakie usługi świadczy i czym zajmuje się pańska firma?
  - Zajmujemy się energią odnawialną. Można u nas zakupić kolektory słoneczne, fotowoltaikę oraz pompy ciepła, a także małe wiatraki. Głównym asortymentem, który oferujemy są jednak wkręty do ziemi.

  Do czego one służą?
  - Zostały stworzone pod farmy fotowoltaiczne, ale potem znalazły powszechne zastosowanie w ogrodach, pergolach ogrodowych, tarasach, domkach letniskowych oraz przy montażu wiat samochodowych. Używane są często w budownictwie lub inwestycjach publicznych, na przykład w parkach (tablice informacyjne, ławki, kosze na śmieci) lub w drogownictwie (znaki drogowe), ale też w halach czy lasach przy powstawaniu ogrodzeń.

  Wkręty kupują też często Klienci indywidualni.
  - Tak, gdyż wykorzystywane są one do budowy domów jednorodzinnych oraz w przydomowych ogrodach. Nasze wkręty są proste w montażu. Możliwy jest ich samodzielny montaż za pomocą stalowego prętu albo przyrządu, który wypożyczamy bezpłatnie. Wkręty, które oferujemy są ocynkowane ogniowo, więc są bardzo trwałe i w ziemi wytrzymują około 100 lat. Montuje się je w ziemię, a na nich zostają osadzone dalsze konstrukcje. Wkręty mierzą od 55 cm do 2,10 m. Przy ich montażu można zastosować tak zwane przedłużki, albo koncówki. Takie wkręty liczą wtedy nawet 7 metrów i służą do budowy domów. Są one powszechnie stosowane w Holandii. W Czechach używane są zwykle 2 metrowe wkręty. W Polsce przekonuje się do nich coraz większa ilość odbiorców. Dzięki zakończeniom na literę „U” od 70mm do 120mm, które są stosowane pod belki albo na literę „L” lub literę „T” ich możliwe zastosowanie jest naprawdę olbrzymie. Proponujemy też małe plastikowe wkręty, które stosowane są przez wędkarzy. W Kaliszu nasze wkręty wykorzystwane są przez Klientów indywidualnych. Znalazły również zastosowanie w Parku Miejskim pod kosze na śmieci, przy montażu barierek obok hali Arena oraz pomostu na zalewie Szałe.

  A jak działkowicze mogą je wykorzystywać?
  - Na działkach i w przydomowych ogrodach mają one praktyczne zastosowanie. Dzięki naszym wkrętom można postawić ogrodzenie w kilka minut. Tak samo jak przeciwsłoneczny parasol czy ogrodowe huśtawki i zjeżdżalnie dla najmłodszych. Oprócz tego we wszystkich możliwych altanach czy tarasach można je stosować. 

  ToKoEnergo regularnie wystawia się na Wiosennych Targach Ogrodniczo-Rolnicznych i Działkowych w Opatówku.
  - Na targach w Opatówku jesteśmy już po raz szósty. Na naszym stoisku prezentujemy zawsze bogatą ofertę z różnorodnym asortymentem oraz nowościami z naszej branży. Nasze produkty są doceniane nie tylko przez odwiedzających targi, ale także przez jury, które już kilka razy wyróżniło je w specjalnych konkursach. Serdecznie zapraszam więc 28 i 29 kwietnia na Targi Ogrodnicze do Opatówka oraz do naszego firmowego sklepu przy ul. Poznańskiej 4.     

  Piotr JAWOROWSKI

  * (materiał promocyjny)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.