AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BRZEZINY. Wiosenne sprzątanie Prosny i otwarcie przystani kajakowej

DATA: 27 kwietnia 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Powiat kaliski i gmina Brzeziny zapraszają w sobotę na spływ kajakowy i wiosenne sprzątanie Prosny na trasie Ołobok-Przystajnia. 

  Wiosenne sprzątanie rzeki Prosny  na odcinku Przystajnia – Ołobok zaplanowano na dzień 28 kwietnia 2018 r. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska, promocję turystycznych szlaków wodnych i rekreacji na świeżym powietrzu, promocję spływów kajakowych a przy okazji możliwość obcowania z niesamowitą przyrodą.

  Będzie to pierwsza tego typu akcja na terenie powiatu kaliskiego - organizowana przez samorządy – Powiat Kaliski i Gminę Brzeziny we współpracy z wypożyczalnią kajaków kajakiprosna.pl.

  Swoją pomoc przy sprzątaniu zaoferowali strażacy ochotnicy z OSP Brzeziny, OSP Kalisz Lis a także strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.  W akcję włączą się również uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu kaliskiego, mieszkańcy wsi Przystajnia z sołtysem Henrykiem Maciuszczakiem na czele, oraz pracownicy Zakładu Obsługi Komunalnej w Brzezinach.

  Na zakończenie akcji planuje się spływ kajakowy na odcinku Giżyce – Przystajnia a zwieńczeniem będzie uroczyste otwarcie przystani w Przystajni - gdzie powstanie miejsce postoju i rekreacji dla miłośników spływów kajakowych. Wspaniałe rzeźby z drewna, które ozdobią przystań wykonane zostały przez lokalnego twórcę – Zdzisława Gotfryda. Na zakończenie przy muzyce Kapeli Ludowej Brzeziny na uczestników czekać będzie ognisko i poczęstunek.

  Zachęcając do wspólnego dbania o środowisko zapraszamy do włączenia się w akcję!

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.