AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Vive w Arenie. Mistrz Polski kontra rewelacja sezonu

DATA: 1 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Vive odpadło z Ligi Mistrzów, ale wciąż jest faworytem ligi polskiej. Fot. facebook Vive Kielce.

  Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie PGNiG Superligi z PGE Vive Kielce rozegrają dziś szczypiorniści Energi MKS Kalisz. - Gramy z rewelacją sezonu - komplementują kaliszan mistrzowie Polski.

  Vive to absolutny dominator ligi polskiej. Drużyna z Kielc zdobyła aż 14 razy mistrzostwo Polski, a na tronie zasiada nieprzerwanie od sześciu lat. MKS to beniaminek Superligi, który zewsząd słyszy pochwały. I słusznie. Kaliszanie są największą rewelacją tegorocznego sezonu, a w meczach o dziką kartę i o awans do ćwierćfinału rozbili wręcz Zagłębie Lubin. - Ten sezon jest wspaniały - mówi Błażej Wojtyła, prezes Energi MKS Kalisz. - Mamy bardzo ambitny zespół, a kibice pokochali szczypiorniaka w Kaliszu. Piłka ręczna przyjęła się w Kaliszu i to bardzo!

  W dzisiejszym meczu z MKS w barwach Vive nie zagrają kontuzjowani Krzysztof Lijewski i Bartłomiej Bis, a pod znakiem zapytania stoi występ Michała Jureckiego i Marko Mamicia. W zespole z Kielc gra jednak wielu świetnych zawodników na czele ze Sławomirem Szmalem i Karolem Bieleckim, a goście będą faworytami ćwierćfinałowego dwumeczu.

  Na inaugurację Superligi Vive wygrało z MKS-em 36:20. Mistrzowie Polski doceniają jednak postawę kaliskiej drużyny w tym sezonie. - Nikt by się nie spodziewał, że Kalisz będzie aż tak dobrze grał w tym sezonie, że w jego trakcie będzie pozyskiwał zawodników i że już podpisze kontrakty na następny - mówi Tomasz Strząbała, drugi trener Vive Kielce. - To na pewno jeden z najlepiej sportowo i organizacyjnie przygotowanych zespołów, który ostatnio pojawił się na rynku i jedno z największych jego objawień! - Zagraliśmy w kaliskiej Arenie pierwszy mecz tego sezonu i była tam świetna atmosfera, mam nadzieję, że dzisiaj też tak będzie - dodaje Darko Djukić, skrzydłowy Vive. - Bardzo dobrze świadczy o polskiej piłce ręcznej, że drużyna, która dopiero co weszła do rozgrywek ma tak fantastyczną halę!

  Początek dzisiejszego meczu w hali Arena o godz. 18:30. Transmisję na żywo przeprowadzi od godz. 18:15 telewizja nSport+. Rewanż zaplanowano - 8 maja o godz. 20:15 również w stacji nSport+

  (jav)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.