AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Zabójcze kontry Vive

DATA: 1 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  MKS nie sprostał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Vive Kielce. Karina Zachara.
  Vive zwycięskie w Arenie. Mistrzowie Polski w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu pokonali MKS Energę Kalisz 35:21.

  Pierwszy ćwierćfinałowy mecz odbył się we wtorek w kaliskiej Arenie. Goście nie zlekceważyli tego spotkania i szybko objęli prowadzenie 2:0, a następnie 5:1. Potem jednak świetnie zaczął grać w bramce MKS-u Łukasz Zakreta, który nie tylko bronił wyśmienicie, ale też sam precyzyjnym rzutem z daleka...pokonał Sławomira Szmala, kiedy ten popełnił błąd i za daleko wyszedł z bramki. 

  W efekcie po kwadransie gry Vive wygrywało jedynie dwoma bramkami 8:6. Potem jednak nastąpiła niemoc ze strony gospodarzy, a kielczanie zaczęli grać zabójczo w kontratakach. Goście zdobyli sześć bramek z rzędu, a na przerwę schodzili wygrywając ośmioma - 18:10.

  W drugą połowę świetnie weszli gospodarze, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu, a trener kieleckiej drużyny poprosił wówczas o czas. Vive szybko otrząsnęło się ze swojej niemocy i znów zaczęło rozpędzać się, a kaliszanie zupełnie nie mogli poradzić sobie z grą w ataku. W 37 min. było 22:16 dla gości, a w 54 min. już 32:18.

  Vive wygrało pierwszy ćwierćfinałowy mecz w Arenie 35:21 i rewanż, który odbędzie się za tydzień w Kielcach, wydaje się być tylko formalnością. Zwycięzca dwumeczu awansuje do półfinału mistrzostw Polski. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.