PIŁKA RĘCZNA. Zabójcze kontry Vive

DATA: 1 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    MKS nie sprostał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Vive Kielce. Karina Zachara.
    Vive zwycięskie w Arenie. Mistrzowie Polski w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu pokonali MKS Energę Kalisz 35:21.

Pierwszy ćwierćfinałowy mecz odbył się we wtorek w kaliskiej Arenie. Goście nie zlekceważyli tego spotkania i szybko objęli prowadzenie 2:0, a następnie 5:1. Potem jednak świetnie zaczął grać w bramce MKS-u Łukasz Zakreta, który nie tylko bronił wyśmienicie, ale też sam precyzyjnym rzutem z daleka...pokonał Sławomira Szmala, kiedy ten popełnił błąd i za daleko wyszedł z bramki.

W efekcie po kwadransie gry Vive wygrywało jedynie dwoma bramkami 8:6. Potem jednak nastąpiła niemoc ze strony gospodarzy, a kielczanie zaczęli grać zabójczo w kontratakach. Goście zdobyli sześć bramek z rzędu, a na przerwę schodzili wygrywając ośmioma - 18:10.

W drugą połowę świetnie weszli gospodarze, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu, a trener kieleckiej drużyny poprosił wówczas o czas. Vive szybko otrząsnęło się ze swojej niemocy i znów zaczęło rozpędzać się, a kaliszanie zupełnie nie mogli poradzić sobie z grą w ataku. W 37 min. było 22:16 dla gości, a w 54 min. już 32:18.

Vive wygrało pierwszy ćwierćfinałowy mecz w Arenie 35:21 i rewanż, który odbędzie się za tydzień w Kielcach, wydaje się być tylko formalnością. Zwycięzca dwumeczu awansuje do półfinału mistrzostw Polski.