AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Rekordowe targi w Opatówku

DATA: 2 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Ponad 30 tysięcy osób odwiedziło XXI Wiosenne Targi Ogrodniczo-Rolnicze i Działkowe "Pamiętajcie o ogrodach" w Opatówku. - To rekordowa frekwencja - mówią organizatorzy.

  Na terenie Zespołu Szkół im. St. Mikołajczyka zaprezentowało swoje stoiska około 180 wystawców z całego kraju. Targi w Opatówku przyciągnęły między innymi szkółkarzy, ogrodników, producentów krzewów i drzew owocowych oraz ozdobnych, kwiatów, sadzonek roślin ozdobnych do uprawiania w ogrodach oraz zdobienia balkonów, a także roślin pokojowych oraz cebul kwiatowych i nasion. Swą ekspozycję pokazały również firmy oferujące maszyny i narzędzia rolnicze oraz ogrodnicze.  

  Jak co roku odwiedzający targi mogli kupić wszystko to, co związane jest z rolnictwem, ogrodnictwem, uprawianiem działek i ogrodów. Wśród licznych stoisk znaleźć można było także te oferujące elementy architektury i meble ogrodowe oraz akcesoria do dekorowania ogrodów. Wystawcy pomyśleli też o smakoszach polskiego jadła i napitków. Można było je kosztować i kupić na stoiskach z miodem, pieczywem i słodkościami. Odbyły się też konkursy na najlepszy produkt targowy, najlepiej zaaranżowane stoisko oraz loteria fantowa dla gości targów z atrakcyjnymi nagrodami. Wygrać można było m.in. rower oraz maszyny i sprzęt ogrodniczy.

  W każdej z kategorii konkursowych jury przyznało ogółem kilkanaście wyróżnień oraz wytypowało zwycięzców. Linia preparatów do pielęgnacji oczek wodnych Hydro Idea została uznana za najlepszy produkt XXI Wiosennych Targów Ogrodniczo - Rolniczych i Działkowych, natomiast w konkursie na najciekawszą aranżację stoiska targowego zwyciężyła ekspozycja Zakładu Usług Metalowych Kowalstwo Artystyczne Jana Hulaka z Liskowa. Nowością była prezentacja nowego warsztatu szkolnego, a także Powiatowe Dni Kariery z udziałem firm i instytucji trudniących się doradztwem zawodowym odbywające się pod patronatem Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Opatówku.

  Oprawę artystyczną zapewnił Zespół "Niechcice" oraz orkiestra dęta z Tłokini Wielkiej. Organizatorami imprezy byli: Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, Urząd Miejski Gminy Opatówek oraz Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.