PIŁKA NOŻNA. Derby dla KKS-u!

DATA: 3 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Rafał Jankowski (z prawej) zdobył pierwszą bramkę dla KKS-u w meczu z Górnikiem Konin. Fot. Karina Zachara.

Piłkarze KKS-u Kalisz ograli Górnika Konin w derbach III ligi.

Na mecz, który odbył się 1 maja w Koninie udała się spora grupa fanów kaliskiej drużyny. Kibice obu drużyn nie przepadają za sobą, ale na trybunach było w miarę spokojnie. Na boisku była walka o trzy punkty, a kaliszanie od początku ruszyli ostro na bramkę Górnika. Goście objęli prowadzenie już w 12 min. kiedy to na listę strzelców wpisał się Rafał Jankowski. Górnik po stracie gola rzucił się do ataków, ale czynił to nieudolnie. Dodatkowo też stracił drugiego gola. W 24. minucie Dominik Kąkolewski wybił piłkę wprost pod nogi Roberta Tunkiewicza, a ten nie zmarnował okazji na 2:0.

W drugiej połowie piłkarze Górnika mieli kilka dogodnych sytuacji, ale dobrze w kaliskiej bramce spisywał się Cezary Osuch. Dzięki tej wygranej KKS (47 pkt.) wrócił na piąte miejsce w tabeli i zachował kontakt z czołówką tabeli III ligi. Na prowadzeniu nadal znajduje się rewelacyjny Świt Szczecin (60 pkt.), ale gonią go Elana Toruń i Bałtyk Gdynia (po 56 pkt.). Czwarta jest Kotwica Kołobrzeg (50 pkt.).

W najbliższą sobotę KKS zagra w końcu u siebie. O godz. 18.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej podejmie zespół Wdy Świecie.