PIŁKA RĘCZNA. Walec Vive. Koniec sezonu MKS-u

DATA: 9 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Vive pewnie pokonało w drugim meczu ćwierćfinałowym MKS. Fot. Anna Benicewicz-Miazga, Facebook PGE Vive Kielce.

Na ćwierćfinałach zakończyli rywalizację z Vive Kielce szczypiorniści Energi MKS Kalisz.

Kaliszanie to beniaminek PGNiG Superligi. Przed sezonem niewielu na nich stawiało, a okazało się, że potrafią grać w piłkę ręczną. Postawa MKS-u to jedna z najbardziej dodatnich niespodzianek kończącego się powoli sezonu w ekstraklasie. Kaliszanie zajęli w silnej grupie pomarańczowej czwarte miejsce, a w meczach o dziką kartę i awans do ćwierćfinału MP w pięknym stylu pokonali Zagłębie Lubin. W nim na kaliszan czekał już wielokrotny mistrz Polski Vive Kielce, który potraktował bardzo prestiżowo dwumecz z MKS-em. W pierwszym spotkaniu w Arenie kielczanie wygrali zdecydowanie, a we wczorajszym rewanżu w Kielcach również wysoko pokonali kaliski zespół 43:22. Goście weszli dobrze w ten mecz i prowadzili nawet 3:2. W 10 min. był jeszcze remis 7:7. Od tego momentu walec Vive uruchomił jednak swój drugi bieg. W ciągu kilku minut gospodarze odskoczyli na 12:7, a po pierwszej połowie prowadzili już 22:10.

W drugiej połowie Vive kontrolowało wynik meczu, a w obu zespołach na parkiecie pojawili się zawodnicy rezerwowi. Ostatecznie mistrzowie Polski pokonali Energę MKS 43:22 i to oni awansowali do półfinału MP. - To była bardzo dobra dla nas lekcja, którą w przyszłości mamy nadzieję wykorzystać - mówi Paweł Rusek, trener Energi MKS Kalisz. - Zajęliśmy siódme miejsce w tym sezonie w Superlidze i to jest dla nas bardzo duży sukces.

W półfinale MP Vive powalczy z Azotami Puławy. W drugim półfinale Gwardia Opole, która niespodziewanie pokonała w ćwierćfianle Górnika Zabrze zmierzy się najprawdopodobniej z Orlenem Wisłą Płock.

W najbliższą niedzielę w Arenie Kalisz Vive zagra natomiast w finale Pucharu Polski z Azotami Puławy.