PIŁKA NOŻNA. Majowy maraton KKS-u. Ograli Górnika i Wdę

DATA: 9 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Piłkarze KKS-u Kalisz nadal są w czołówce III ligi. Fot. Karina Zachara.

Na czwarte miejsce w tabeli III ligi wrócili piłkarze KKS-u Kalisz. - W maju gramy aż siedem meczów ligowych - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz.

Zwycięstwa to efekt dobrej postawy podopiecznych trenera Piotra Morawskiego, którzy w maju wygrali już dwa mecze. Najpierw KKS pokonał na wyjeździe Górnika Konin 2:0, a w minioną sobotę wygrał u siebie z Wdą Świecie 2:1. Kaliszanie przegrywali w tym spotkaniu do 70. minuty, ale wystarczyły dwie kolejne, by diametralnie odmienić losy spotkania. Goście objęli prowadzenie w tym spotkaniu w 44 min. Pozostawiony bez opieki Patryk Perliński wykorzystał dogranie piłki z prawej flanki i celnym strzałem głową bez problemu pokonał Cezarego Osucha.

Bramka do szatni podziałała po przerwie mobilizująco na gospodarzy, którzy jednak do 70 minuty nie potrafili strzelić gola. Wtedy jednak nastąpił przełom. Robert Tunkiewicz minął sprytnie kilku obrońców Wdy, precyzyjnie grzmotnął przy dłuższym słupku lokując piłkę w siatce. Dwie minuty później Karol Murawski zmuszony został do kapitulacji po raz drugi. Piłkę zacentrował Mateusz Gawlik, a głową skierował ją do siatki Dominik Domagalski

To była już 15 wygrana KKS-u w tym sezonie, który powrócił na 4 miejsce w tabeli III ligi. Kolejny mecz ligowy kaliszanie rozegrają wyjątkowo w najbliższy piątek, 11 maja o godz. 18.30. Wówczas to zmierzą się na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski, a kilka dni później czeka ich kolejny wyjazd na zaległy mecz do Polonii Środa Wielkopolska. Potem czekają ich jeszcze mecze z Wierzycą Pelplin, KP Starogard Gdański i Unią Solec Kujawski. - W maju rozegramy aż siedem meczów ligowych - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz. - Na razie dobrze nam idzie, wygraliśmy dwa z nich i tylko tak dalej.

W górnej części tabeli III ligi nie zaszły poważne zmiany. Prowadzi Świt Skolwin (63 pkt.), przed Elaną Toruń (59 pkt.) i Bałtykiem Gdynia (56 pkt.). Czwarty jest KKS Kalisz, który ma 50 pkt., ale jedno spotkanie mniej rozegrane.

KKS Kalisz - Wda Świecie 2:1 (0:1)
    Bramki: 0:1 Patryk Perliński 44.min, 1:1 Robert Tunkiewicz 70.min, 2:1 Dominik Domagalski 72.min.

Żółta kartka: Karol Murawski (Wda).

KKS: Cezary Osuch - Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Radosław Łepski - Łukasz Maciejewski (59. Dominik Domagalski), Stayko Stoychev (73. Michał Grzesiek), Tomasz Owczarek, Robert Tunkiewicz (85. Patryk Kieliba), Błażej Ciesielski (79. Miłosz Matuszewski) - Rafał Jankowski.

Wda: Karol Murawski - Jakub Ratkowski, Damian Wietrzykowski, Karol Maliszewski, Dawid Frelek – JayJaskólski, Maciej Rożnowski, Łukasz Wenerski, Patryk Perliński, Maciej Śliwiński - Patryk Jarantowicz (79. Adrian Gackowski).