AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Mieszkania dla seniorów w byłym akademiku

DATA: 10 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  W zmodernizowanym budynku przy ul. Częstochowskiej 140a powstał Dom Seniora, a w nim 38 mieszkań dla osób powyżej 60. roku życia.

  Wykonawcą inwestycji „Modernizacja budynku przy ul. Częstochowskiej 140 a w Kaliszu
  z przeznaczeniem na mieszkania komunalne” była firma WERBUD Roboty Drogowo-Budowlane Piotr Pleśnierowicz z Koźminka. Łączna wartości inwestycji to 1.587.732,49 zł. Miasto pozyskało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat, które zostało przyznane przez Bank Gospodarstwa Krajowego w wysokości 593.786,58 zł.

  W ramach zadania m.in. zaadaptowano pomieszczenia na 38 mieszkań komunalnych wraz z komórkami lokatorskimi, zamontowano windę, wyremontowano wnętrza, elewację zewnętrzną i kominy. Wykonano nowe nasadzenia, zamontowano elementy małej architektury. Mieszkania wyposażono także w meble kuchenne.

  Przygotowano w sumie 38 lokali, w tym 19 jednopokojowych i 19 dwupokojowych o powierzchni od 21 do 35 m2. Lokale są w pełni gotowe do zamieszkania, wyposażone w wymagane urządzenia sanitarne.

  Kwalifikacja osób, którym wskazano lokale w budynku przy ul. Częstochowskiej wstępnie nazwanym „Domem Seniora” (choć nazwę dla swojego domu wybiorą dopiero sami lokatorzy) została przeprowadzona przez Komisję Mieszkaniową spośród osób, które spełniały kryteria określone w uchwale Rady Miasta. Pod uwagę brano także ich obecną sytuację mieszkaniową, szczególnie w odniesieniu do wieku.

  Oprócz kluczy do mieszkań lokatorzy otrzymali dziś również pudełka życia oraz paszport „Senior OK”, wydany przez Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej. Książeczka zawiera m.in. najważniejsze informacje dot. polskich seniorów, w tym o przysługujących im uprawnieniach.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.