AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Na torze w Czechach

DATA: 11 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W torowym Grand Prix Czech z dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy KTK Kalisz Mateusz Jakubasz i Dawid Bielak.

  Rozegrane w czeskim Prościejowie zawody z udziałem reprezentantów 15 państw zaliczane były do UCI Europe Tour, cyklu drugiej klasy Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Obok zawodników Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, do zmagań przystąpili także reprezentanci polskich kadr średniodystansowych i sprinterskich. W pierwszym dniu rywalizacji bardzo dobrze zaprezentował się Mateusz Jakubasz z KTK Kalisz, który w omnium juniorów sklasyfikowany został na trzecim miejscu. Jego klubowi koledzy zajęli nieco dalsze lokaty. Jakub Bielak był ósmy, Mieszko Jaśkiewicz dwunasty, a Adam Długaś szesnasty. 

  Zwyciężył Słowak Stefan Michaliczka z Akademii Petera Sagana. Dwukrotnie trzynaste miejsce zajmowała Julia Kowalska - w wyścigu punktowym i scratchu elity kobiet oraz juniorek. Z kolei osiemnasta w ściganiu "na kreskę" była Wiktoria Polak. Rywalizację w medisonie obie zawodniczki KTK ukończyły na szóstej pozycji.

  Sukcesy przyniósł też kolejny dzień. Bezkonkurencyjny w wyścigu punktowym juniorów okazał się Mateusz Jakubasz, wyprzedzając Austriaka Lukasa Viehberga. Na trzynastym miejscu sklasyfikowany został Mieszko Jaśkiewicz. Torowcy KTK Kalisz ambitnie walczyli również w scratchu. Drugi był Jakub Bielak, siódmy Mateusz Jakubasz, dziewiąty Adam Długaś, a trzynasty Mieszko Jaśkiewicz. 

  Oprócz tego Jakubasz i Bielak sklasyfikowani zostali na szóstym miejscu w madisonie, a siedemnaste miejsce w omnium zajęła Julia Kowalska. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.