AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Zły KKS. Tylko remis z Centrą

DATA: 14 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rafał Jankowski zdobył gola z Centrą, ale KKS tylko zremisował ten mecz. Fot. Karina Zachara.

  Remisem zakończyło się spotkanie Centry Ostrów z KKS-em Kalisz.

  Goście pojechali na ten mecz powalczyć o trzy punkty, ale nie udało im się wywieźć z Ostrowa zwycięstwa. Centra to drugi piłkarski klub pod względem popularności w Ostrowie, gdzie zwykle chodzi się na Ostrovię. 

  Od pierwszych minut KKS zdecydowanie dominował nad rywalem. Już w pierwszej połowie okazji bramkowych było sporo. Wydawało się, że gol wisi w powietrzu, choćby po dośrodkowaniach Patryka Palata, czy Dominika Domagalskiego, kiedy do piłki sięgał Rafał Jankowski. Niestety, za każdym razem brakowało wykończenia, a czujny w bramce Centry Szymon Maj też nie ułatwiał przyjezdnym zadania. 

  Zwrot w meczowym scenariuszu nastąpił dopiero w 59.minucie. Z lewego skrzydła zacentrował futbolówkę Patryk Kieliba, a dobrze ustawiony w polu karnym Jankowski tym razem dopiął swego i uderzeniem głową z bliskiej odległości ulokował piłkę w bramce. 

  W kolejnych minutach „trójkolorowi” nie zwalniali tempa, starając się zwiększyć przewagę. Niestety, mimo, iż podobnie jak w pierwszej połowie sytuacji ku temu nie brakowało, dorobek bramkowy tkwił w miejscu. W dodatku gospodarze nie składali broni, a ich konsekwencja w końcu została nagrodzona. Wystarczył jeden stały fragment gry. Na niespełna dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem, Marcin Wendzel, były piłkarz KKS-u i Calisii, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, precyzyjną główką pokonał Cezarego Osucha. Więcej goli kibice już nie ujrzeli. Mecz zakończył się remisem 1:1. - Mieliśmy o wiele więcej sytuacji niż Centra, która jednak wykorzystała rzut rożny i tyle. Nie zdołaliśmy na to opowiedzieć i straciliśmy dwa punkty. Jesteśmy źli, przede wszystkim na siebie - skomentował trener KKS-u Piotr Morawski. 

  Kolejny mecz piłkarze KKS-u rozegrają już w najbliższą środę, 16 maja. O godz. 17.00 w zaległym meczu 19. kolejki zmierzą się na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska. 

  (nel)

  Centra Ostrów Wielkopolski - KKS Kalisz 1:1 (0:0)
  Bramki: 0:1 Rafał Jankowski 69.min, 1:1 Marcin Wendzel 82.min.
  KKS: Cezary Osuch - Patryk Palat, Mateusz Gawlik, Marcin Lis, Michał Grzesiek (Radosław Łepski)  –Tomasz Owczarek (Miłosz Matuszewski), Dominik Domagalski, Robert Tunkiewicz, Patryk Kieliba (StaykoStoychev), Tomasz Kowalski (Błażej Ciesielski), Rafał Jankowski.

  Centra: Maj - Sztok, Sikora, Strączkowski, Przezak - Nowicki, Marcin Kucharski, Izydorski, Michał Kucharski - Wandzel, Michalski. 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.