AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MMA. Historyczne medale dla Kalisza. Brązy w ME

DATA: 14 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Jakub Kopeć, trener Marcin Małecki i Wiktor Cegła na mistrzostwach Europy. Fot. MMA Tornado Kalisz.

  Dwa brązowe medale z Mistrzostw Europy Amatorskiej Ligi MMA przywieźli reprezentanci MMA Tornado Kalisz.

  Pierwszy krążek dla Kalisza zdobył uczeń SP nr  18 Wiktor Cegła. 16-letni podopieczny Marcina Małeckiego rywalizował w kat. do 93 kg. z 17 i 18-letnimi przeciwnikami, pokonując m.in. na punkty 18-letniego Kacpra Sochackiego z Warszawy.

  Drugi medal dla kaliszan wywalczył w kat. do 66 kg. uczeń II L.O. im. T. Kościuszki, Jakub Kopeć. 17-latek pomyślnie przeszedł przez walki eliminacyjne, ale przegrał decyzją sędziowską swój półfinał. - W walce o trzecie miejsce zdominował jednak pojedynek w stójce i poddał duszeniem z pleców innego Polaka, Łukasza Kowalskiego z Okniński MMA Grudziądz - mówi Marcin Małecki, trener MMA Tornado Kalisz.

  Trzeci z kaliszan Bartosz Śmietański nie osiągnął na wadze limitu 70 kg (zabrakło 300g) i został warunkowo przeniesiony do kat. 77 kg. Tam w pierwszej walce, choć miał sytuację, która mogła zakończyć tę walkę (duszenie zza pleców) to przegrał ją na punkty z późniejszym mistrzem Europy w tej kategorii wagowej. - Ogólnie nasz występ był jednak bardzo udany, gdyż zdobyliśmy dwa pierwsze, historyczne dla Kalisza medale Mistrzostw Europy w MMA - kończy trener Małecki. 

  (jav)  

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.