AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BOKS. Ćwierćfinał Sośnickiego

DATA: 16 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Krystian Sośnicki, pięściarz KKS-u Kalisz otarł się o podium Indywidulanych Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. 

  Podczas zorganizowanych w Karlinie zawodów podopieczny Dariusza Kisiela przegrał nieznacznie ćwierćfinałowy pojedynek z reprezentantem Sako Gdańsk, Dominikiem Palakiem. W pierwszym pojedynku Krystian Sośnicki (60 kg) pokonał Kamila WieczorkaPaco Lublin 5:0. W drugiej walce, decydującej o medalu, kaliszanin skrzyżował rękawice właśnie z Palakiem. - W konfrontacji z reprezentantem Polski Krystian zaprezentował się naprawdę świetnie, ale w ocenie sędziów nieco lepszym okazał się przeciwnik. Werdykt brzmiał 3:2 dla oponenta. Medal był bardzo blisko - mówi trener Dariusz Kisiel.- Nie czułem się gorszy w tej walce. Kolejnego doświadczenia nikt mi nie odbierze - dodaje Krystian Sośnicki.  

  Drugi z reprezentantów KKS-u, Kamil Ozimek (kat. do 75 kg), w pierwszej potyczce pokonał jednogłośnie Przemysława Tkocza z OKB Opole. W walce o ćwierćfinał trafił na Rafała Wołczeckiego z Adrenaliny Wrocław, aktualnego wicemistrza Polski. - Po zaciętym pojedynku wygrał jednak Wołczecki 5:0, ale Kamil pokazał naprawdę charakter wojownika. Jestem zadowolony z postawy obydwu naszych młodych i zdolnych pięściarzy - dodaje trener Kisiel. 

  Warto dodać, że w przygotowaniach do turnieju pomagał niepokonany jak dotąd na zawodowym ringu, wychowanek KKS-u Adam Balski, który od niedawna poszerzył kadrę szkoleniową kaliskiego klubu. 

  Wszyscy chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił w ringu, sekcja bokserska KKS-u zaprasza na treningi do nowej sali przy ul. Chopina 23. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od godz. 16.00.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.