AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PROKURATURA. Zarzuty dla byłego komendanta policji

DATA: 17 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Były komendant usłyszał 10 zarzutów

  10 zarzutów usłyszał zatrzymany wczoraj w Kaliszu były szef policji Zbigbiew M. Wszystkie dotyczą przekroczenia uprawnień i ujawnienia informacji z toczących się śledztw.

  Prokuratura Krajowa poinformowała w środę wieczorem o postawieniu zarzutów byłemu Komendantowi Głównemu Policji.

  Jak czytamy w komunikacie: "podejrzanemu zarzuca się, że ujawnił trzem nieuprawionym osobom informacje dotyczące zrealizowanych i planowanych do wykonania czynności, które zmierzały do ustalenia okoliczności popełnionych przestępstw".

  Według śledczych, ujawniając te informacje Zbigniew M. działał na szkodę interesu publicznego i narażał na szkodę interes prowadzonych postępowań.

  Informacje obejmowały dwa śledztwa z czasów gdy M. był szefem policji: nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie przeciwko Kajetanowi P. oraz nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Garwolinie przeciwko Luizie K. Oboje byli oskarżeni o zabójstwo.

  Zbigniew M. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

  Decyzją prokuratury wobec byłego komendanta zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie po 3 tysiące złotych oraz zakazu opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi kara 3 lat pozbawienia wolności.

  W środę rano Zbigniew M. został zatrzymany przez CBA i przewieziony do Rzeszowa, gdzie prowadzone jest postępowanie. Zamaskowani funkcjonariusze z bronią po 6 rano weszli do jego domu. Przeszukiwania trwały kilka godzin.

  Zdaniem żony byłego komendanta policji, działanie CBA ma charakter polityczny. Zbigniew M. planuje kandydować w tegorocznych wyborach na prezydenta Kalisza.

  - Mój mąż jest kaliszaninem. Wczoraj podjął decyzję o starcie w wyborach prezydenckich , wczoraj zostało założone stowarzyszenie, które będzie rekomendowało go do wyborów. Dzisiaj mamy do czynienia z atakiem politycznym przy wykorzystaniu CBA. W mojej ocenie nie jest to przypadek, ponieważ podobnie jak dwa lata temu, tak i teraz, inspiracje do prześladowania mojego męża pochodzą z Kalisza - powiedziała dziennikarzom Beata Maj.

  (mik)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.