AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Uczniowie o samorządzie

DATA: 17 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Nagrody najlepszym uczniom wręczali: Marek Stodolny, prezes Stowarzyszenia KALISZ XXI oraz senator Andrzej Wojtyła.

  Uczniowie szkół gimnazjalnych z Kalisza oraz powiatu kaliskiego wzięli udział w eliminacjach Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie KALISZ XXI. 

  Uczestnicy pisali test złożony z 20 pytań, dotyczących działania, kompetencji, a także historii samorządu w Polsce. Najlepsi z powiatu kaliskiego okazali się: Jakub Kowaliński z SP w Stawiszynie (opiekun Elżbieta Maciejewska), Julia Suszek z SP w Korzeniewie (opiekun Dobrosława Grabińska) oraz Katarzyna Bachor, reprezentująca SP w Brzezinach (opiekun Jacek Kamiński). Z kolei spośród uczniów kaliskich szkół najlepsi okazali się: Aleksander Walaszczyk ze SP nr 9 (opiekun Tadeusz Skarżyński) oraz Oliwia FerencMarek Piętka reprezentujący SP nr 18 (opiekun Monika Kubiak). - Istotnym aspektem konkursowych pytań jest także wiedza dotycząca integracji europejskiej, a jednym z jego celów jest zainteresowanie tematyką i problematyką samorządu terytorialnego wśród młodych ludzi, przygotowanie ich do aktywnego uczestniczenia w życiu publicznym oraz przekonanie, że władza, w tym wypadku samorządowa, to nie coś bardzo odległego, ale mechanizm, na którego kształt można mieć rzeczywisty wpływ - powiedziała Żaneta Lasiecka - Stodolna, koordynator konkursu.

  Gośćmi młodzieży byli Senator RP Andrzej Wojtyła, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, Mariusz Witczak, którzy nie tylko wręczali nagrody finalistom, ale też mówili o swojej pracy w samorządzie.

  Wszyscy uczestnicy Konkursu Otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci nagrody książkowe. Specjalne dyplomy i upominki otrzymali także nauczyciele przygotowujący młodzież. Nagrody i materiały edukacyjne dla tegorocznych uczestników przekazali: poseł na Sejm RP Jan Dziedziczak, senator Andrzej Wojtyła, Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Urząd Miejski w Kaliszu.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.