AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Video na Juwenaliach

DATA: 21 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Studenci przejęli na weekend klucze do miasta. Fot. kalisz.pl, facebook WPiA Kalisz.

  Przez dwa dni kaliscy studenci rządzili w mieście. 

  Studenckie juwenalia, w których wzięli udział studenci Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu rozpoczął tradycyjnie barwny pochód żaków przez miasto.

  Korowód prowadzili przedstawiciele władz UAM i PWSZ. Pod ratuszem żacy odebrali symboliczny klucz do bram miasta, a wręczył im go wiceprezydent Tomasz Rogoziński. Tegoroczne Kaliskie Dni Żaków, mimo deszczowej pogody, obfitowały w szereg wydarzeń, m.in. imprez sportowych, kulturalnych i muzycznych.

  Gwiazdą Juwenaliów był w tym roku zespół Video, a studenci wspólnie odśpiewali z zespołem jego największy przebój "Pójdę na plażę". Z Kaliszem związany jest gitarzysta Bartek Szymański, który podczas koncertu wystąpił w klubowej koszulce MKS-u Kalisz.

  Biletem wstępu na koncerty była karma lub akcesoria dla zwierząt. Ta akcja okazała się strzałem w dziesiątkę, gdyż organizatorzy zebrali kilkaset kilogramów żywności dla czworonogów.

  (nel) 

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.