AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

RĘCZNA. Mistrzostwa Polski Masters w Kaliszu

DATA: 22 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Stanisław Kubiak, Renata Cegielska i Jarosław Łuczak

  42 drużyny, 650 zawodników i cztery boiska - w ten weekend w Kaliszu odbędą się Mistrzostwa Polski Masters w Piłkę Ręczną. Imprezę organizuje Stowarzyszenie KPR Szczypiorno Kalisz.

  W nadchodzący weekend Kalisz stanie się stolicą polskiej piłki ręcznej. Dzięki staraniom sympatyków tego sportu, działających społecznie, zgromadzonych wokół Stowarzyszenia KPR Szczypiorno Kalisz, do Kalisza zawitają 42 drużyny Masters z całej Polski – od Przemyśla i Tarnowa, po Szczecin. Sa to tzw. oldboye, czyli byli m.innymi reprezentanci Polski, miłośnicy tego sportu, nadal aktywnie go uprawiający. 42 drużyny będą walczyły o cztery tytuły Mistrza Polski Masters w w 4 kategoriach wiekowych.

  Łącznie przewidywanych jest około 650 zawodników. Rozgrywki toczyć się będą na czterech boiskach: Arena Kalisz, Hala Zagorzynek, Sala Zespołu Szkół Gastronomicznych oraz Hala w Gołuchowie.

  Kulminacja zawodów przewidywana jest na niedzielę, kiedy to odbędą się aż cztery mecze finałowe. Na mistrzostwa zaproszono też trzy drużyny młodzieżowe – wiek zawodników to około 14 lat. Dla porównania wiek oldboyów to 35 – do ponad 60 lat. Jak widać piłkę ręczną można uprawiać w każdym wieku.

  Pula nagród jest wysoka i bardzo atrakcyjna: stroje sportowe, piłki, koszulki, torby, ale także nagrody dla najlepszych strzelców i bramkarzy i widzów.

  Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów.

  - Przyznajemy, że reakcja sponsorów była dla nas dużym, pozytywnym zaskoczeniem. Nawet giganci, tacy jak Energa, PGNiG ORLEN, wyrazili zainteresowanie mistrzostwami i biorą w nich udział jako sponsorzy strategiczni – mówi Renata Cegielska współorganizator zawodów.

  - Wartość nagród, jaką dla zawodników i widzów zadeklarowali sponsorzy przekroczyła 50 tys. zł - mówi Jarosław Łuczak, członek zarządu KPR Szczypiorno Kalisz.

  Gdzie będzie można obejrzeć zawody? - Przede wszystkim na halach – wstęp jest wolny dla każdego. Chcemy , żeby panowała tam atmosfera pozytywnego sportowego dopingu. Kto nie jest w stanie dojechać, może obejrzeć transmisje z meczów finałowych na portalach lokalnych i sportowych (calisia.pl, handball.pl). Wydarzenie objęły patronatem medialnym handball.pl, calisia.pl, faktykaliskie.pl, Magazyn Miejski, wkaliszu.pl, Radio Eska. Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a jego honorowymi patronami są Prezydent Miasta Kalisza, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Minister Sportu i Starosta Kaliski” - mówi Stanisław Kubiak , członek zarządu KPRSzczypiorno Kalisz.

  Zapowiada się zatem fantastyczny weekend sportowy! „Takiej imprezy sportowej w piłce ręcznej jeszcze nie było i zapewne nieprędko się zdarzy ponownie” twierdzą organizatorzy.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.