AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REKREACJA. Kaliszanie najlepsi w Biegu Stawiszyna

DATA: 23 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Na starcie biegu w Stawiszynie stanęło ponad 200 zawodników. Fot. starostwo powiatowe.

  Blisko 230 biegaczy wzięło udział w Biegu Stawiszyna 5-10-15, który zaliczany jest do klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej.

  Pasjonaci biegania mieli do wyboru trzy dystanse na: 5, 10 i 15 kilometrów. Najpierw odbyły się biegi przedszkolaków i młodzieży szkolnej, a następnie biegi główne. Najwięcej osób pobiegło na dystansie 15 km, stanowiący jednocześnie bieg główny zaliczany do klasyfikacji końcowej Grand Prix Ziemi Kaliskiej. W biegu głównym od początku mocne tempo biegowe wykazywali Mateusz Łańduch (Baster Team) i Błażej Wytwer (Pędzikiem do mety). I to właśnie między tymi dwoma sportowcami rozegrała się walka o końcowy prymat. O wygranej zadecydowały sekundy. Ostatecznie, na finiszu najszybszy był Łańduch. 

  Kaliski biegacz uzyskał czas 52:37 i o dwie sekundy wyprzedził równie mocno walczącego Błażeja Wytwera. Na najniższym stopniu podium, z czasem 55:52 uplasował się Konrad Pawlak z Supermaratonu Kalisz. Najszybszą kobietą Biegu Stawiszyn 5-10-15km była Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz, która na przebycie 15 kilometrowej trasy potrzebowała 1:03:14.

  Organizatorami biegu byli: firma Baster Sp. z o.o. Kalisz - producent ziół i przypraw, Fundacja Bread of Life oraz Gmina i Miasto Stawiszyn. Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak. Kolejnym biegiem w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej będzie III Cross Półmaraton Murowaniec Baster Run 2018. To ciekawie zapowiadające się wyzwanie biegowe odbędzie się 1 września na terenach wokół Zalewu Murowaniec w Gminie Koźminek.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.