AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Turniej na Strahovie. KKS blisko podium

DATA: 25 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Trzy zespoły młodzieżowe KKS-u Kalisz rywalizowały w Prague Strahov Cup. 

  Na tegoroczną edycję turnieju do czeskiej stolicy, poza ekipami gospodarzy, zjechały zespoły z Niemiec, Holandii, Danii, Francji, Serbii, Austrii, Węgier i Polski. Nie zabrakło w tym gronie także reprezentantów KKS-u. W Czechach zagrały: dwa zespoły w kategorii U-11 (orlik) i jeden U-14 (trampkarz młodszy). - Do Pragi udały się zespoły złożone z zawodników, którzy na co dzień uczęszczają do klas sportowych, działających pod egidą naszego klubu w Szkole Podstawowej nr 18. Opiekę podczas turnieju sprawowały panie Joanna Frontczak i Agnieszka Woźniak, wychowawczynie klas oraz Łukasz Miłek i Artur Jarek, nauczyciele - trenerzy, z którymi młodzi adepci futbolu na co dzień pracują i doskonalą swoje piłkarskie umiejętności - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz.

  Występujący w kategorii orlików pierwszy zespół KKS-u na etapie rozgrywek grupowych wygrał wszystkie swoje mecze, pokonując ekipy z Kwidzyna, Słupska i austriackiego Innsbrucka. W półfinale przegrał z UKS Czwórka Kościan 1:2, a w meczu o 3. miejsce niemieckiemu FC Sonneberg 4:5. - To był niesamowity mecz. Od stanu 1:4 nasi piłkarze wyciągnęli wynik na remis. W końcówce zabrakło trochę szczęścia - dodaje prezes Trzęsała.

  Ostatecznie młodzi kakaesiacy zakończyli rywalizację na 4 miejscu. Drugi zespół KKS-u w tej kategorii wiekowej sklasyfikowany został na 16. lokacie. W ręce chłopców z rocznika 2007 trafił Puchar Fair-Play.

  Piłkarze z rocznika 2004, w fazie grupowej zajęli trzecią pozycję, natomiast w rozgrywkach pucharowych najpierw pokonali po rzutach karnych rywali z Węgier - Csepel Hungary, po czym ulegli LKS-owi Mazur i zakończyli rozgrywki na 10 miejscu. 

  Wyjazd na turniej dofinansowany został ze środków budżetowych Miasta Kalisza. 

  (nel)

   

  Wyniki meczów z udziałem zespołu KKS-u Kalisz podczas Prague Strahov Cup

  kategoria U-11

  grupa C:
  DSPN Kwidzyń 2 -  KKS Kalisz 1 2:3
  KKS Kalisz 1- UKS Byki Słupsk 2:1
  FC Union Innsbruck (Austria) - KKS Kalisz1 1:7

  grupa D:
  KKS Kalisz 2 - FC Sonneberg1(Niemcy) 0:7
  DSPN Kwidzyń 1 - KKS Kalisz2 6:1
  Vysoka nad Laben (Czechy) - KKS Kalisz2 3:0

  mecze o miejsca 1-4
  KKS Kalisz 1 - UKS Czwórka Kościan 1:2
  KKS Kalisz 1 - FC Sonneberg 4:5

  mecze o miejsca 13-16
  KKS Kalisz 2 - KS Sporting Wrocław 1:6
  KKS Kalisz 2 - FC Union Innsbruck (Austria) 1:4

  kategoria U-14 
  grupa C
  KKS Kalisz - Bramming Boldklub (Dania) 1:0
  KKS Kalisz - JFC Steigerwald (Niemcy) 0:0
  KKS Kalisz - Jaegersborg Boldklub.1 0:6

  mecze o miejsca 9-12
  KKS Kalisz - Csepel Hungary (Węgry) 1:1 karne: 2:1
  LKS Mazur - KKS Kalisz 4:0


  Składy KKS-u Kalisz

  Rocznik 2004: Tomasz Trzęsała, Kubiński Wojciech - Aleks Kurcbach, Nikodem Olszewski, Marcel Grala, Bartosz Łyszczyński, Kacper Jabłoński, Adam Zadka, Martin Ratajczyk, Wiktor Smuś, Simone Pica, Patryk Zieliński, Dawid Bieńkowski, Adam Stein, Emil Kowalski, Kamil Kokociński, Wiktor Wolter, Piotr Krzyżaniak, Marcin Zarzycki.  

  rocznik 2007

  KKS I: Kacper Łaszcz, Kacper Górski, Igor Antczak, Kuba Wieczorek,Oliwier Kalinowski, Filip Jaworski, Mikołaj Błaszczyk, Franciszek Ordoczyński.  
  KKS II: Bartosz Grudzień, Jakub Kościelny, Krystian Chaberski, Igor Janiak, Kamil Majda, Robert Gręda, Nikodem Gościmiński.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.