PIŁKA NOŻNA. Przełamanie KKS. Zmiana lidera w III lidze

DATA: 28 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie po trzech meczach bez zwycięstwa odnieśli w końcu wygraną. Fot. Karina Zachara.

Piłkarze KKS-u Kalisz, po trzech meczach z rzędu bez wygranej, odnieśli zwycięstwo.

Podopieczni trenera Piotra Morawskiego wygrali w niedzielę z KP Starogard Gdański 3:0. Kaliszanie nie mieli ostatnio dobrej passy, ale w Starogardzie nastąpiło przełamanie. Goście ofensywnie rozpoczęli to spotkanie i w 21. min. objęli prowadzenie, gdy na listę strzelców wpisał się Christian Ndubuisi Nnamani.

KKS do przerwy prowadził 1:0, ale w drugiej połowie dołożył dwa kolejne gole. W 60 i 75 min. bramkarza gospodarzy pokonał Rafał Jankowski, a kaliszanie zdobyli trzy zasłużone punkty.

Po 30. kolejkach w III lidze KKS zajmuje z dorobkiem 54 pkt. 6 miejsce w tabeli, ale do piątego Sokoła Kleczew brakuje im już tylko punktu. W weekend nastąpiła zmiana lidera. Na porażce Świtu Skolwin z Bałtykiem Gdynia 0:1 skorzystała Elana Toruń , która objęła fotel lidera. Do końca sezonu w III lidze pozostały już tylko cztery kolejki.

KP Starogard Gdański - KKS Kalisz 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Christian Ndubuisi Nnamani 21. min, 0:2 Rafał Jankowski 60. min, 0:3 Rafał Jankowski 75. min.

Żółte kartki (KKS): Pogorzelec, Gawlik, Owczarek, Lis, Chojnacki, Matczak.

KKS Kalisz: Oskar Pogorzelec - Dominik Domagalski, Mateusz Gawlik, Marcin Lis (77. Damian Matczak) - Tomasz Owczarek, Robert Tunkiewicz, Patryk Palat, Konrad Chojnacki (63. Błażej Ciesielski) - Christian Ndubuisi Nnamani (65. Stayko Stoychev), Rafał Jankowski, Miłosz Matuszewski (71. Łukasz Maciejewski).