AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KAJAKARSTWO. Kaliskie zawodniczki na podium Pucharu Świata

DATA: 29 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Kapitalny weekend mają za sobą kaliskie kajakarki. Podczas rozegranej w Duisburgu drugiej serii Pucharu Świata Marta Walczykiewicz zdobyła złoto w K1 200 m, a Katarzyna Kołodziejczyk srebro w wyścigu czwórek na 500 m.

  Kaliszanki rozkręcają się ze startu na start. Przed tygodniem, w węgierskim Szeged, gdzie rozegrana została pierwsza seria tegorocznej edycji Pucharu Świata, Marta Walczykiewicz, w wyścigu jedynek na swoim koronnym dystansie 200 m, otarła się o podium. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie jednej dziesiątej sekundy. O taki ułamek czasowy lepiej poradziła sobie Francuzka Sarah Guyot, która zajęła trzecie miejsce. Z kolei Katarzyna Kołodziejczyk rywalizację w K4 500m, wspólnie z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką i Pauliną Paszek, zakończyła na miejscu szóstym.

  Drugą i zarazem ostatnią odsłonę pucharowych zmagań, które w miniony weekend przeniosły się do Duisburga, obie kaliskie zawodniczki mogą zaliczyć do zdecydowanie bardziej udanych.  W niedzielę, obie sięgnęły po medale. Ten z najcenniejszego kruszcu wywalczyła Marta Walczykiewicz. Zarówno w porannym półfinale, jak i kilka godzin później w finale K1 200m nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń. Finiszując jako jedyna złamała barierę 40 sekund  (39.989), wyprzedzając Linneę Stensils ze Szwecji (40.301) i Francuzką Sarah Guyot (40.450).

  - Złotko jest moje. Dziękuję za doping i wsparcie. Obiecuję że to jeszcze nie koniec – napisała na swoim fanpage’u nasza wicemistrzyni olimpijska.

  Kolejny krążek do swojej wciąż powiększającej się kolekcji dołożyła też w niedzielę Katarzyna Kołodziejczyk, która sięgnęła po srebro w wyścigu czwórek na dystansie 500 m. Na sukces zapracowała wspólnie z Anną Puławską, Karoliną Nają i Dominiką Włodarczyk. Do złota zabrakło trzy dziesiąte sekundy, o tyle lepsze okazały się Nowozelandki. Na trzecim stopniu podium uplasowała się osada z Rosji.

  Teraz przed kaliszankami rywalizacja w Mistrzostwach Europy, które w pierwszej połowie czerwca odbędą się w Belgradzie.

  Karina Zachara

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.