AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ODZNACZENIA. Za zasługi na rzecz ochrony zdrowia

DATA: 29 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W środku - prof. Andrzej Wojtyła, zdj. PWSZ

  Odznakę honorową ,,Za zasługi dla województwa wielkopolskiego” odebrał w ub. tygodniu prof. Andrzej Wojtyła z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego.

  Wniosek o przyznanie honorowego wyróżnienia złożyło już w 2016 roku pleszewskie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia. Mimo, że władze samorządowe przyznały odznakę natychmiast, nie było wcześniej okazji by ją wręczyć. Uroczystość odbyła się zatem dopiero w ub. tygodniu podczas Pleszewskich Dni Onkologicznych.

   

  - Prof. Andrzej Wojtyła, niezależnie od sprawowanej funkcji i piastowanego stanowiska, a także miejsca pracy, zawsze i wszędzie jest ambasadorem województwa wielkopolskiego, a w szczególności bliskich jego sercu powiatowi kaliskiemu i pleszewskiemu – napisali w uzasadnieniu wnioskodawcy. - Sprawując mandat posła, a obecnie senatora, jest skutecznym rzecznikiem interesu mieszkańców – jego zaangażowanie w rozwój naszego regionu jest doskonale znane nie tylko samorządowcom, nie tylko dyrektorom placówek medycznych i rektorom uczelni, ale również zwykłym ludziom, którzy wielokrotnie doświadczyli pomocy senatora Wojtyły. Senator skutecznie lobbował w parlamencie za lokalnymi inwestycjami infrastrukturalnymi, ale również w sposób ponadprzeciętny, walczył o pieniądze dla wielkopolskich szpitali. Właśnie dzięki zaangażowaniu i staraniom prof. Wojtyły, szpital w Pleszewie, podobnie jak Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, zostały doposażone w sprzęt medyczny najwyższej światowej jakości.

   

  Wraz z prof. Wojtyłą podobne wyróżnienie trafiło do rąk: Pawła Przybyły – ordynatora oddziału chirurgii onkologicznej i urologii pleszewskiego szpitala, Tadeusza Stefaniaka – prezesa PCM oraz Zbigniewa Wochny – lekarza rodzinnego z Dobrzycy.

  (red)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.