AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Kierowca autokaru ze szkolną wycieczką pod wpływem alkoholu

DATA: 30 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  0,3 promila alkoholu miał w organizmie kierowca autokaru ze szkolną wycieczką z Brzezin. na szczęście, nie zdążyl wyruszyć w trasę. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

  Kontrole autobusów przewożących dzieci są prowadzone przez cały rok. Jednak w okresie wiosenno-letnim jest ich najwięcej. Autokarami najczęściej podróżują najmłodsi, dlatego mając wątpliwości co do stanu technicznego auta lub stanu trzeźwości kierowcy, warto poinformować Policję o konieczności skontrolowania pojazdu. Chęć przeprowadzenia takiej kontroli mogą zgłaszać zarówno rodzice, opiekunowie jak i organizatorzy wyjazdów.

  Jedna z ostatnich tego typu kontroli została przeprowadzona przez kaliskich policjantów na terenie gminy Brzeziny. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że kierowca autobusu, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę szkolną znajduje się pod wpływem alkoholu. 41-latek, który przyjechał autobusem na miejsce zbiórki, miał w organizmie blisko 0,3 promila alkoholu. W takim stanie miał zamiar wyruszyć w trasę.

  Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Kiedy je odzyska? O tym zadecyduje sąd.

  Jazda po użyciu alkoholu jest wykroczeniem. Za tego typu czyn grozi kara grzywny lub aresztu.

  Organizatorzy wyjazdów mają również możliwość sprawdzenia autokaru na stronie internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl, dzie można uzyskać podstawowe informacje techniczne, dotyczące daty produkcji pojazdu, dane ostatniego przeglądu, przebiegu, ilości miejsc przeznaczonych dla pasażerów oraz polisy OC.

  (red)

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.