AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Srebrni mastersi

DATA: 30 maja 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rodzinne zdjęcie srebrnych kaliskich mastersów. Fot. Karina Zachara.

  Przez dwa weekendowe dni Kalisz po raz kolejny stał się stolicą szczypiorniaka. A wszystko za sprawą Mistrzostw Polski Masters w piłce ręcznej. Srebro w kategorii +45 wywalczył zespół KPR Szczypiorno.   

  Rywalizacja trwała od soboty, kiedy to rozegrane zostały mecze eliminacyjne. W czterech obiektach sportowych: hali Arena, w SP nr 10 przy ul. Karpackiej, Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich oraz szkolnej hali sportowej w Gołuchowie w turniejowe szranki stanęły 42 zespoły z całej Polski - od Przemyśla i Tarnowa, po Szczecin. W sumie blisko 650 zawodników. Frekwencja przerosła więc oczekiwania organizatorów, podkreślając rangę wydarzenia pięknie wpisującego się w obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce i podkreślając znaczenie Kalisza, uznawanego za kolebkę polskiego szczypiorniaka. - Nie ukrywam, że było to dla nas duże wyzwanie, głównie pod względem logistycznym. Myślę jednak, że udało nam się w niemal stu procentach zrealizować to, co sobie założyliśmy przed turniejem. Jako organizatorzy jesteśmy więc zadowoleni, ale najważniejsze jest to, żeby zawodnicy, którzy przyjechali do nas z całej Polski dobrze nas wspominali. Mam nadzieję, że oceny będą pozytywne - podsumował Jarosław Łuczak, członek zarządu KPR Szczypiorno Kalisz, współorganizator turnieju, a zarazem zawodnik uczestniczącej w zmaganiach drużyny oldboyów.        

  W ciągu dwóch dni rozegranych zostało 80 meczów. Kulminacja nastąpiła w niedzielę, w Arenie, kiedy to najlepsze ekipy w poszczególnych kategoriach wiekowych zmierzyły się w pojedynkach o miejsce trzecie i tytuły mistrzowskie. Występujący w kategorii +45 mastersi KPR Szczypiorno Kalisz zgarnęli srebro, ulegając w finale SPR-owi Pabiks Pabianice 5:11. Mistrzowski tytuł był na wyciągnięcie ręki, ale w decydującym starciu w ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Grzegorza Gowina, byłego reprezentanta Polski, który napędzał ofensywę KPR-u. Do zespołu trafiły jednak dwie nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Zbigniew Stachowiak, a najlepszego strzelca, Rafał Walczak. - Gdybym miał wybierać, w miejsce nagrody dla najlepszego strzelca, wolałbym złoto dla drużyny, niestety, kontuzja jednego z zawodników trochę nam pokrzyżowała plany. Myślę jednak, że drugie miejsce to też duży sukces i promocja kaliskiej piłki ręcznej - podkreśla Rafał Walczak. - Kalisz stał się ostatnio mocnym punktem na mapie polskiego szczypiorniaka. Sukcesy w PGNiG Superlidze, organizacja meczów pucharowych, za chwilę mecz Polska - Hiszpania i obecne - perfekcyjnie przygotowane mistrzostwa mastersów, mogą stanowić przykład dla innych miast i organizacji, jak zrobić fajną i skuteczną imprezę.

  W kategorii mężczyzn + 35 triumfowali szczypiorniści Halemby Oldboy Team, a w grupie +50 ekipa Masters Warszawa. Wśród pań, rywalizujących w kategorii +33 mistrzowski tytuł zgarnęły zawodniczki Victorii Team. Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymały puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wręczono też wyróżnienia dla najlepszych zawodników. 

  Organizatorami mistrzostw Polski mastersów były: KPR Szczypiorno Kalisz i Stowarzyszenie Szczypiorniak. Patronat nad imprezą objął prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, a patronem medialnym był portal wkaliszu.pl.

  (kz, jav)      

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.