PIŁKA NOŻNA. Męki KKS-u. Elana blisko II ligi

DATA: 1 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Konrad Chojnacki w meczu z Unią zdobył dwie bramki. Fot. Karina Zachara.

3:2 z przedostatnią drużyną w tabeli III ligi Unią Drobex Solec Kujawski wygrali piłkarze KKS-u Kalisz.

Kaliszanie w pierwszym meczu tych drużyn jesienią rozgromili na wyjeździe Unię 6:0. W Boże Ciało męczyli się jednak na Łódzkiej. Gdy w 17. minucie pierwszego gola dla gospodarzy strzelił Konrad Chojnacki wydało się, że pójdzie łatwo. Tymczasem goście w 29 min. strzelili kontaktowego gola z jedenastki, a pięć minut przed przerwą na 2:1 dla Unii podwyższył Michał Smolarczyk.

W drugiej połowie po ostrym faulu Damian Michalski otrzymał drugą żółtą kartkę i KKS przez ponad pół godziny grał z przewagę jednego zawodnika. Wykorzystał to. W 60 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Chojnacki, a sześć minuty później trzeciego gola zdobył Rafał Jankowski.

Po tym zwycięstwie KKS awansował na 5 miejsce w tabeli III ligi i ma 57 pkt. Do czwartego, Lecha II Poznań kaliszanie tracą tylko trzy punkty. Na trzy kolejki przed końcem sezonu bardzo blisko awansu do II ligi jest Elana Toruń, która rozgromiła w czwartek u siebie Centrę Ostrów 6:1 i ma już cztery punkty przewagi nad wiceliderem Świtem Skolwin.

W niedzielę, 3 czerwca KKS zagra na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg, a później czekają go jeszcze mecze u siebie ze Świtem Skolwin i Sokołem Kleczew.

KKS Kalisz – Unia Drobex Solec Kujawski 3:2 (1:2)
    Bramki: 1:0 Konrad Chojnacki 17. min, 1:1 Jakub Kotarzewski 29. min (k), 1:2 Michał Smolarczyk 40. min, 2:2 Konrad Chojnacki 60. min, 3:2 Rafał Jankowski 66. min.

Żółte kartki (KKS): Tunkiewicz, Chojnacki, Maciejewski.

KKS: Oskar Pogorzelec - Dominik Domagalski, Damian Matczak, Stayko Stoychev, Christian Nnamani, Rafał Jankowski, Jakub Staszak, Robert Tunkiewicz, Miłosz Matuszewski, Patryk Palat, Konrad Chojnacki.

Unia Drobex Solec Kujawski: Paweł Laskowski - Piotr Kaczkowski, Jakub Kotarzewski, Oliwer Moranowski, Dmytro Plakhtyr, Krystian Born, Michał Smolarczyk, Bartosz Śmietanko, Damian Michalski, Mateusz Płóciennik, Paweł Samsel.