SZTUKI WALKI. Pierwsze starty i medale Tornado

DATA: 4 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Trener Marcin Małecki w otoczeniu najmłodszych podopiecznych. Fot. MMA Tornado Kalisz.

Reprezentacja klubu MMA Tornado Kalisz wystartowała w sobotę w ogólnopolskim turnieju Brazylijskiego Jiu Jitsu - Open Gi 2018 (Gi&No Gi).

12-osobowy team kaliskich zawodników zdobył 7 medali. W kategorii walki bez kimon wśród dziewczynek 7-9 letnich do 39 kg pierwsze miejsce zajęła Małgorzata Lisok z SP nr 17 a drugie Daria Grodzińska z SP nr 7.

W 10-12 letnich młodziczkach w kat. do 40 kg. drugie były Hania Małecka z SP nr 18 i Zosia Kołacińska ze Szkoły Sióstr Nazaretanek. Trzecie miejsce w kat. chłopców 7-9 letnich w kat. do 34 kg. zajął Szymon Ratajczak z SP nr 17. Podczas zawodów w Poznaniu odbyły się też walki na zasadach BJJ dla zawodników dorosłych. Trzecie miejsce w kat. open juniorów młodszych zdobył Jakub Ubycha z Gimnazjum nr 9, a gdyby nie dyskwalifikacja za zabronioną w tych zawodach dźwignię na stopę mógł zajść jeszcze dalej. W juniorach do 71,5 kg. drugi był z kolei Dawid Królak z Gimnazjum nr 9, który do finału swojej kategorii dotarł dzięki poddaniu przeciwnika niezwykle widowiskowym duszeniem trójkątnym nogami z wyskoku.

Bardzo dobrze zaprezentował się także 12-letni Jakub Haładyn z SP nr 8, który wystartował w silnie obsadzonej kat. 46 kg. -Kuba wygrał swoją walkę eliminacyjną i w walce o strefę medalową zabrakło mu dosłownie kilku sekund, żeby pokonać kolejnego przeciwnika - twierdzi Marcin Małecki, trener zawodnik MMA Tornado Kalisz.

W swoich pierwszych zawodach BJJ wystartowali także inni, najmłodsi zawodnicy MMA Tornado Kalisz. Wśród chłopców 7-9 lat
    Piotr Kempa, Mateusz Dostal i Marco Wypych (kategoria do 29 kg.), a wśród młodzików 10-12 letnich Misza Żelaziński (kategoria do 46 kg.). - Zawody były dobrym sprawdzianem i wyłonieniem kadry klubowej na Mistrzostwa Polski BJJ dzieci, Amatorskiej Ligi MMA które już 16 czerwca odbędą się w Łodzi - kończy trener Małecki.