AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Nalot na narkotykowych dilerów

DATA: 4 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W jednym z mieszkań w Ostrowie policjanci odkryli plantację konopi indyjskich. Fot. KMP w Kaliszu.

  Czternaście osób zatrzymali podczas wspólnej akcji policjanci CBŚP i kaliscy policjanci.

  Podczas akcji na terenie Kalisza i Ostrowa mundurowi zlikwidowali plantację konopi, zabezpieczyli także gotowy susz i zatrzymali 14 osób. W trakcie prowadzonych działań, w jednym z mieszkań w Ostrowie policjanci odkryli uprawę konopi wyposażoną w profesjonalny sprzęt, gdzie rosło kilkadziesiąt krzewów.

  W trakcie przeszukań innych mieszkań policjanci CBŚP zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, atrapy broni i noże, maski oraz kajdanki. Łącznie w sprawie podejrzanych jest 17 osób, którym przedstawiono 31 zarzutów, w tym dotyczące także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, kierowania nią oraz brania udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych poprzez ich posiadanie, nabywanie i sprzedaż, w łącznej ilości ponad 27 kg amfetaminy, 297 szt. tabletek ecstasy i 300 gramów marihuany.

  Wobec pięciu podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Pozostałe osoby zostały objęte wolnościowymi środkami zapobiegawczymi w postaci dozorów policyjnych oraz zakazów opuszczania kraju. 

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.