SZACHY. Brązowa Siedemnastka

DATA: 5 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Drużyna SP nr 17 wywalczyła brązowy medal Mistrzostwa Polski w Szachach Szkół Podstawowych.

Rozegrane w Pokrzywnej zawody zgromadziły na starcie reprezentacje 25 szkół. Rywalizacja toczyła się na dystansie 11 rund. Znakomicie spisali się w niej młodzi szachiści z kaliskiej „siedemnastki”, którzy zajęli ostatecznie trzecie miejsce.

Kaliszanie zagrali w składzie: Marta Radlicka, Tymon Ochędzan, Karol Wawrzyniak i Ewa Barwińska. Zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Skierniewicach, przed ekipą ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie. Dodatkowo, Tymon Ochędzan wygrywając wszystkie partie, okazał się najlepszym zawodnikiem na drugiej szachownicy, a Ewa Barwińska, z wynikiem 10/11, zwyciężyła tę samą klasyfikację na czwartej szachownicy.

Warto zaznaczyć, że młodzi szachiści z „siedemnastki”, na co dzień szlifujący swoje umiejętności w Kaliskim Towarzystwie Szachowym, regularnie meldują się na podium szkolnych mistrzostw Polski. Przed dwoma laty wywalczyli srebro, a rok temu brąz.