BOKS. Olimpijski Ziętek. Brązy w Koninie

DATA: 6 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Medaliści OOM z klubu Ziętek Team.

W Koninie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie olimpijskim. Kaliski Klub Ziętek Team w klasyfikacji drużynowej uplasował się na trzecim miejscu.

Do olimpiady w Koninie przystąpili zawodnicy z całej Polski, którzy wcześniej zdobyli kwalifikacje na szczeblu wojewódzkim. Klub Sportowy Ziętek Team Kalisz reprezentowało 6 zawodniczek i 5 zawodników, którzy swoje kwalifikacje zdobyli w Złotowie na Mistrzostwach Wielkopolski.

W ścisłej ósemce zakwalifikowanych na olimpiadzie znalazły się: Zuzanna Nowakowska kategoria do 54 kg., Gabriela Werner kat. 70 kg, Julia i Wiktoria Kabzińskie (kat. do 50 kg.), które w olimpiadzie wywalczyły brązowe medale. - Blisko finału była zwłaszcza Julia, która według obserwujących walkę w półfinale trenerów była lepszą zawodniczką - mówi Mariusz Ziętek, trener KS Ziętek Team.

Brązowe medale w wadze do 75 kg. zdobyli również Julia Durkiewicz oraz Sebastian Kusz, który w mocno obsadzonej kategorii do 75 kg. pokazał boks na wysokim poziomie. W zawodach uczestniczyli też: Damian Gawłowski, Adrian Sęderecki, Karol Matysiak oraz Norbert Kusz, ale nie zdołali wejść do strefy medalowej.