AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BOKS. Olimpijski Ziętek. Brązy w Koninie

DATA: 6 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Medaliści OOM z klubu Ziętek Team.

  W Koninie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie olimpijskim. Kaliski Klub Ziętek Team w klasyfikacji drużynowej uplasował się na trzecim miejscu.

  Do olimpiady w Koninie przystąpili zawodnicy z całej Polski, którzy wcześniej zdobyli kwalifikacje na szczeblu wojewódzkim. Klub Sportowy Ziętek Team Kalisz reprezentowało 6 zawodniczek i 5 zawodników, którzy swoje kwalifikacje zdobyli w Złotowie na Mistrzostwach Wielkopolski.

  W ścisłej ósemce zakwalifikowanych na olimpiadzie znalazły się: Zuzanna Nowakowska kategoria do 54 kg., Gabriela Werner kat. 70 kg, Julia i Wiktoria Kabzińskie (kat. do 50 kg.), które w olimpiadzie wywalczyły brązowe medale. - Blisko finału była zwłaszcza Julia, która według obserwujących walkę w półfinale trenerów była lepszą zawodniczką - mówi Mariusz Ziętek, trener KS Ziętek Team.

  Brązowe medale w wadze do 75 kg. zdobyli również Julia Durkiewicz oraz Sebastian Kusz, który w mocno obsadzonej kategorii do 75 kg. pokazał boks na wysokim poziomie. W zawodach uczestniczyli też: Damian Gawłowski, Adrian Sęderecki, Karol Matysiak oraz Norbert Kusz, ale nie zdołali wejść do strefy medalowej.

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.