AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WYSTAWA. Asnyk pod ratuszem. Życie i pasje poety

DATA: 7 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Otwarcia wystawy dokonał prezydent Grzegorz Sapiński. Fot. kalisz.pl

  O młodości, konspiracji i młodzieńczych fascynacjach Adama Asnyka można dowiedzieć się z otwartej na rynku wystawy poświęconej poecie „Co nieśmiertelne, musi żyć!”.

  Wystawa została otwarta z okazji 180. rocznicy urodziny poety i dla upamiętnienia tego urodzonego w Kaliszu twórcy. Przygotowali ją pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu, pod kierunkiem Kareny Łuszczykiewicz, zastępcy dyrektora kaliskiej biblioteki. Wystawa powstała z wykorzystaniem materiałów, wielu dotąd niepublikowanych, pochodzących od najważniejszych instytucji muzealnych i archiwalnych w Polsce. Przedstawia ciekawą, wszechstronną osobowość, talenty i zainteresowania Adama Asnyka: poety, dziennikarza, patrioty, filozofa, miłośnika Tatr, podróżnika. Składa się z 40 plansz i obejmuje najważniejsze momenty życia - od narodzin, poprzez kontakty rodzinne, miłości, pasje, pracę, aż po ostatnie chwile. 

  Wystawa „Co nieśmiertelne, musi żyć!” jest pierwszym elementem zadania „Młodzi Asnykowi” realizowanego w ramach programu operacyjnego „Kultura - Interwencje 2018”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Można ją oglądać pod ratuszem do końca czerwca. W wakacje zostanie przeniesiona w okolice pomnika Adama Asnyka, później umieszczona zostanie na WPA.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.