AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Notoryczny włamywacz okradał altanki działkowe

DATA: 7 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

  Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców zatrzymali włamywacza. Zatrzymany 36-latek „specjalizował się” w okradaniu altan, na terenie kaliskich ogrodów działkowych.

  W ostatnim czasie na terenie kaliskich ogrodów działkowych doszło do kilku kradzieży z włamaniem do altan. Łupem złodzieja padały najczęściej elektronarzędzia oraz sprzęt RTV i AGD.

  Do jednego z ostatnich tego typu zdarzeń doszło 20 maja 2018r. na terenie ogrodów działkowych przy ul. Polnej. Przebywający na terenie działek świadkowie zauważyli obcego mężczyznę, kręcącego się w rejonie jednej z altan O tym fakcie postanowili powiadomić Policję.

  Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce usłyszeli dźwięk zbijanej szyby. Szybko zorientowali się, że hałas dochodził z jednej z pobliskich działek. Kiedy udali się w jej kierunku, zauważyli uciekającego mężczyznę. Po krótkim pościgu „uciekinier” został zatrzymany. W plecaku, który mężczyzna miał przy sobie funkcjonariusze odnaleźli m.in. łom. 36-latek został zatrzymany.

  Realizując dalsze czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że nie było to jedyny jego „wyczyn”. Mężczyzna już od dłuższego czasu włamywał się do altanek zabierając przedmioty stanowiące dla niego jakąś wartość, a przy tym uszkadzał drzwi, okna i zamki.

  Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzany usłyszał łącznie dziewięć zarzutów, dotyczących kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Za wszystkie popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  Policjanci odzyskali część przedmiotów pochodzących z włamań. W trakcie czynności zabezpieczono również rzeczy, których kradzieży na chwilę obecną nikt nie zgłosił.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.