AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

IMPREZA. Kolarskie święto na Wale Matejki

DATA: 8 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W sobotę oprócz torowych wyścigów odbędą się również i inne atrakcje. Fot. wkaliszu.pl

  W sobotę na stadionie na Wale Matejki odbędą się Torowe Zawody Kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza".

  Torowe Zawody Kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza", organizowane od wielu lat przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, stanowią jeden z ważnych punktów obchodów Święta Miasta. W tym roku odbędą się one z jeszcze większym rozmachem i skierowane zostaną nie tylko do licencjonowanych zawodników, ale wszystkich mieszkańców Kalisza oraz regionu.

  W widowiskowych wyścigach scratch, eliminacyjnym i punktowym rywalizować będą kolarze w kategoriach młodzików, żaków, a także torowcy ze szkółek kolarskich. Poza zawodnikami z polskich klubów swój udział w zmaganiach zapowiedzieli kolarze czeskiego Tufo Prościejów. Ta część sportowego święta kolarskiego dofinansowana została ze środków budżetowych Miasta Kalisza.

  Dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki sobotni mityng skierowany zostanie do szerokich rzesz kaliszan i mieszkańców regionu, którzy wezmą udział w Międzypokoleniowym Festynie Rowerowym "Aktywnie, bezpiecznie i zdrowo". Już po raz czwarty torowym zmaganiom towarzyszyć będą Mistrzostwa Kalisza na rowerkach biegowych dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Ta sportowa zabawa cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem i zapowiada się, że tym razem po raz kolejny pobity zostanie rekord frekwencji. Wśród uczestników rozlosowane zostaną 3 rowerki ufundowane przez Firmę Agro Rami dystrybutora maszyn rolniczych Case IH. Ponadto organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników cyklizmu i posiadaczy rowerów do udziału w integrujących akcjach, popularyzujących zdrowy tryb życia. W ramach tego przedsięwzięcia przewidziano między innymi prezentację rodzin w sztafecie pokoleń, wyścig żółwi, maraton na rowerkach stacjonarnych Fitness World i rajd rowerowy. Dodatkowe atrakcje to stoiska z trenażerami i rolkami kolarskimi z doradztwem trenerów personalnych, animacje dla dzieci (Strefa Artystyczna Uciechowo), strefa akcesoriów dla rowerów dziecięcych (Shimano), znakowanie rowerów (Straż Miejska Kalisza), stoisko profilaktyczne Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, stoisko akcji Zdrowy Kalisz, jak również stoiska gastronomiczne i handlowe.

  Wśród wszystkich uczestników kolarskiego pikniku rozlosowane zostaną nagrody, w tym dwa rowery, ufundowane przez Gilicki Bike oraz PSS Społem w Kaliszu. Współorganizatorami festynu są Wielkopolski Związek Kolarski oraz Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji. Początek rowerowego święta zaplanowano na godzinę 15.00. Wstęp jest wolny.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.