KAJAKARSTWO. Marta Walczykiewicz mistrzynią Europy

DATA: 11 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Marta Walczykiewicz

Kaliszanka Marta Walczykiewicz została mistrzynią Europy w kajakarstwie w konkurencji K1 na 200 metrów.

Kaliszanka na Miestrzostwach Europy w Belgradzie nie miała sobie rownych. Na swoim koronnym sprinterskim dystansie prowadziła od startu do mety, a cały wyścig ukończyła z czasem 39.697.

Druga podczas Mistrzostw Europy była Węgierka Danuta Kozak (40.023), a najniższe miejsce na podium przypadło Dunce Emie Jorgensen (40.199).

To już drugi złoty medal w karierze Marty Walczykiewicz. Po raz pierwszy mistrzynią Europy została w 2013 roku.