PIŁKA NOŻNA. Czerwony KKS. Wpadka Elany

DATA: 11 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W tym sezonie piłkarzom KKS-u do rozegrania w III lidze pozostał już tylko jeden mecz. Fot. Karina Zachara.
    Już tylko jedną kolejkę spotkań mają do rozegrania piłkarze III ligi. Sprawa awansu do II ligi jest nadal otwarta.

W weekend rozegrana została przedostatnia kolejka w III lidze. KKS podejmował w niej wicelidera Świt Skolwin (dzielnica Szczecina). Gospodarze przegrali to spotkanie 1:3, choć zaczęli dobrze. W 21. minucie gola dla KKS-u zdobył Marcin Lis, strzelając z główki do bramki gości. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron do pracy wzięli się jednak piłkarze Świtu. W 61. min. wyrównującą bramkę strzelił Michał Kołodziejski. W dalszej część spotkania gra się zaostrzyła, a sędzia wyrzucił z boiska aż trzech piłkarzy KKS-u pokazując im czerwone kartki. Świt strzelił jeszcze dwa gole i zgarnął trzy punkty na Łódzkiej. - Sędzia dawał nam po aptekarsku żółte kartki, a w konsekwencji czerwone - mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz.

Wpadkę zanotował za to lider Elana Toruń, który przegrał niespodziewanie u siebie z KP Starogard Gdański 0:3. Ta porażka sprawiła, że torunianie mają już tylko jeden punkt przewagi nad Świtem i o awansie do II ligi zadecyduje ostatnia kolejka, która odbędzie się w najbliższy weekend.