AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Wielki mecz w Arenie

DATA: 13 czerwca 2018 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dziś w kaliskiej Arenie Polska zagra towarzysko z Hiszpanią. Fot. Związek Piłki Ręcznej w Polsce.
  Dziś o godz. 17:00 w kaliskiej Arenie reprezentacja Polski rozegra towarzyskie spotkanie z Hiszpanią. Mecz na żywo transmitować będzie TVP Sport.

  Zapowiada się nie lada gratka dla kibiców, gdyż Hiszpanie to aktualni mistrzowie Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Mecz z utytułowanymi rywalami, w miejscu będącym kolebką szczypiorniaka, świetnie wpisuje się w obchody 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Młody zespół biało-czerwonych, budowany pod kierunkiem trenera Piotra Przybeckiego, bardzo liczy na doping naszych kibiców. Przygotowując się do spotkania z Hiszpanią kadra trenowała przez tydzień we Władysławowie. W środowym spotkaniu przeciwko mistrzom Europy nie zagra bramkarz Adam Malcher, ale do dyspozycji szkoleniowca pozostaje dwójka bramkarzy Adam Morawski i Piotr Wyszomirski. Na drobny uraz narzeka Przemysław Krajewski, ale skrzydłowy Orlenu Wisły Płock ma zagrać w Kaliszu. W Arenie zabraknie za to dotychczasowej podpory reprezentacji Polski Karola Bieleckiego, który niedawno postanowił zakończyć karierę oraz kontuzjowanych braci Tomasza i Macieja Gębalów. Ogółem trener Przybecki będzie mieć do dyspozycji 16 zawodników.

  W zespole Hiszpanii ma zagrać kilku złotych medalistów mistrzostw Europy, a resztę składu trener Jordi Ribery uzupełnił utalentowaną młodzieżą i wyróżniającymi się graczami ligi hiszpańskiej. - Było to właściwie niemożliwe, żeby Hiszpanie przyjechali do Kalisza w składzie z mistrzostw Europy - zaznacza trener Przybecki. - Mimo to zabiorą do Kalisza ciekawych zawodników młodego pokolenia i dobrze się z nimi sprawdzić. To będzie pożyteczny sprawdzian dla naszej reprezentacji.

  Rozegrane w Kaliszu środowe spotkanie będzie jednym z ostatnich sprawdzianów kadry Polski przed eliminacjami do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2020 roku. W jednej grupie eliminacyjnej Polska zagra z Niemcami, Izraelem i Kosowem. Miejsce w czołowej dwójce zapewni awans bez konieczności oglądania się na pozostałe grupy. Pierwsze mecze grupowe zaplanowano na końcówkę października.

  Początek towarzyskiego spotkania Polski z Hiszpanią zaplanowano w Arenie o godz. 17.00. Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku przeprowadzi telewizja TVP Sport.                

  (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.